| Mobile | RSS

ویتامین ب۵ – پانتوتنیک اسید

اردیبهشت ۵ام, ۱۳۹۰ | No Comments | Posted in ویتامین-مواد معدنی

ویتامین B5 یا Pantothenic acid از نظر شیمیایی عبارت است از:

آمید بتا آلانین + اسید آلفا و گاما دی هیدروکسی بتا دی متیل بوتریک.
وجود بتا آلانین برای خواص ویتامینی ضروری است و اگر توسط هر اسید آمینه دیگری جانشین گردد، خواص ویتامینی از بین می رود. شکل فعال این ویتامین به صورت کوآنزیم A  است. کوآنزیم A عبارت است از:

۱)  اسید پانتوتنیک فسفات

۲)  یک مولکول تیول اتانل آمین

۳)  یک مولکول آدنوزین ۳ و ۵ دی فسفات

تیول اتانل آمین توسط یک پیوند آمیدی با عامل کربوکسیل آلانین اتصال می یابد و عامل تیول اتانل گروه شیمیایی فعال کوآنزیمA را تشکیل می دهد.

آدنوزین ۳ و ۵ دی فسفات نیز توسط ریشه فسفریک کربن ۵ با ریشه فسفریک اسید پانتوتنیک فسفات متصل گردیده و ایجاد یک پیوند پیرو فسفات نموده است.
نکته: ACP به عنوان ترکیبی که به عنوان بیوسنتز اسید های چرب است و کوآنزیم A به عنوان یک ترکیب بسیار مهم که در شاهراه متابولیسم تمام ترکیبات مثل: گلوسیدازها، لیپیدها، Pro ها و… است و در کاتابولیسم اسیدهای چرب در چرخه ی کربس و در استیل آسیون داروها و بیوسنتز کلسترول و اسید های صفرابی نقش دارد.
یعنی به S  کوآنزیم CH3CO متصل می شود.

همه سلولهای بدن نیاز به ویتامین "ب۵" یا اسید پانتوتنیک دارند. این ویتامین "B" محلول در آب است و در بدن تبدیل به ترکیبی به نام «کوآنزیم-آ» می شود که وجود این ماده در بدن برای تبدیل غذا به انرژی لازم است. ویتامین «ب-۵» به عنوان ویتامین « ضد استرس» نیز شناخته شده است. زیرا عملکرد غذه آدرنال را تقویت کرده و بهبود می بخشد. (غده آدرنال عضوی است که بدن را در مقابل انواع استرس ها حمایت می کند).

ویتامین ب۵ برای عمل عضلات و اعصاب ضروری است و برای حفظ سلامتی سیستم ایمنی بدن، حیاتی است. این ویتامین همچنین در کاهش علایم دردناک روماتیسم مفصلی مؤثر است.

موارد استفاده

* بعضی از پزشکان برای خستگی، آلرژی، آسم، پسوریازیس یا دیگر بیماری های مزمن یا برای زندگی های بسیار فعال و پراسترس، ویتامین "ب۵" را توصیه می کنند. ثابت نشده است که ویتامین "ب۵" برای این بیماریها مفید بوده باشد.

* مصرف ویتامین "ب۵" به کاهش درد، تورم و خشکی صبگاهی بیماری روماتیسم مفصلی کمک می کند و بهبودی زخم را مخصوصاً بعد از جراحی، تسریع می کند.

* ید پانتوتنیک به کاهش لیپید خون (چربی، کلسترول، تری گلیسریدها) کمک کرده و پدیده سمیت زدایی را تسریع می کند.

منابع غذایی

اسید پانتوتنیک از ریشه یونانی پانتوز (Pantos) به معنی «هرکجا» گرفته شده است و این نام به خاطر این است که این ماده در انواع مختلف مواد غذایی یافت میشود. مقدار زیادی از ویتامین "ب۵" در طی تهیه فرآورده های غذایی از بین می رود. بنابراین گوشت تازه، سبزیجات و تمام غلات تازه دارای ویتامین "ب۵" بیشتری نسبت به غذاهای فریز شده یا کنسرو شده هستند.

بهترین منابع ویتامین "ب۵" عبارتند از: مخمر آبجو، نان غلات و حبوبات، قارچ، کبد، لوبیای خشک و نخود، آووکادو، ماهی، مرغ، آجیل (فندق،گردو)، بادام زمینی، گل کلم، شیر و پنیر، سیب زمینی، پرتقال، موز و تخم مرغ.

 

اشکال دیگر

ویتامین "ب۵" در بیشتر ویتامین های ب- کمپلکس وجود دارد.این ویتامین همچنین به صورت منفرد در "کلسیم پانتوتنات" نیز قابل دسترس است. این ماده ۹۲ درصد اسید پانتوتنیک و ۸ درصد کلسیم دارد. این ویتامین همچنین به صورت کپسولهای ۱۰۰، ۲۵۰ و ۵۰۰ میلی گرمی در دسترس است.

 

موارد احتیاط

تداخل یا عوارض جانبی در مورد مصرف مکمل های ویتامین "ب۵" شناخته نشده است. توصیه شده است که ویتامین ب۵ را همراه با سایر ویتامینهای "B" مصرف کنید تا تعادل سیستم بدن شما در مورد ویتامین ب حفظ شود.

 

تداخل های احتمالی

هیچ تداخل شدیدی در مورد این ویتامین با ویتامین های دیگر، گیاهان و داروها شناخته نشده است.

Leave a Reply 7892 views, 3 so far today |

Leave a Reply

Time limit is exhausted. Please reload the CAPTCHA.

Gorgeous Gorgs, Sliema, December 24, 2016The 11:40 Rogue One Show on Eden in St Julian, December 28, 2016Ariëlla 006Lu #XAriëlla 005Surveillance Cat, St Julian, December 25, 2016x*y*z II1R8A87631R8A8711Strange small red house, Sliema, December 24, 2016