| Mobile | RSS

انواع خودکشی

مهر ۲۸ام, ۱۳۸۹ | ۱۱۵ Comments | Posted in Uncategorized

انواع خودکشی

خودکشی، عملی است که فرد برای پایان دادن زندگی خود بطور آگاهانه و خودخواسته انجام می‌دهد. خودکشی یازدهمین علل مرگ افراد در ایالات متحده آمریکا است. فرد هنگامی دست به خودکشی می‌زند که دیگر امیدی نداشته باشد و راه حل دیگری برای حل مشکل خود نمی‌یابد.

آیا تاکنون با پیشامدهای ناکام کننده‌ای در زندگی مواجه شده‌اید، طوری که دلتان بخواهد به همه چیز خاتمه دهید؟ آیا تاکنون مرگ به عنوان راه حلی بهتر از مبارزه با زندگی برایتان مطرح شده است؟ بسیاری از مردم در دوره‌ای از زندگی خود به مرگ فکر کرده‌اند، ولی تعداد بسیار کمی از آنها واقعا به خودکشی عمل می‌کنند. بحران خودکشی تجربه‌ای مغشوش کننده ، دردناک و سخت است. برای بیرون آمدن از بحران خودکشی ، تعیین عوامل ایجاد کننده بحران ، فهم احساسات شخص خودکشی کننده و مواجهه با افکار خودکشی‌گرا ، مسائل بسیار مهم و اساسی هستند.

 

روش‌های خودکشی

از روش‌های خودکشی می‌توان به حلق‌آویز کردن خود، پرش از ارتفاع، غرق کردن، خودسوزی، گازگرفتگی، بریدن رگ‌ها، شلیک گلوله به سر و خوردن بیش از اندازه دارو یا سم و مصرف سیانور را نام برد.

انواع خودکشی

 • خودکشی ناخواسته
 • خودکشی تقلیدی
 • خودکشی ترحمی
 • خودکشی اجباری
 • خودکشی اینترنتی
 • خودکشی دسته‌جمعی
 • خودکشی آیینی
 • حمله انتحاری
 • خودکشی با قرار قبلی
 • خودکشی نوجوانان
 • خودکشی به علت احساس گناه
 • خودکشی به علت ترس
 • خودکشی به علت شکست عشق

بدون تردید خودکشی در هر جا، هرخانواده و هر جامعه ای که اتفاق بیفتد عوارض نامطلوب خانوادگی، اجتماعی و…  برجای می گذارد؛ به نوعی که این خودکشی می تواند عاملی برای شروع و یا بروز یک نوع بیماری روانی و یا جسمی گردد و حتی باعث متلاشی شدن خانواده و مانعی برای سیر مطلوب و طبیعی خانواده شود . افراد یک جامعه نیز زمانی که از خودکشی فرد و یا افرادی مطلع شوند ، غم زده می شوند و ممکن است دچار نوعی اضطراب و یا نگرانی در مورد  وقوع خودکشی در خانواده خود گردند، به همین دلایل است که خودکشی بایستی از دیدگاه های روانی ، اجتماعی ، خانوادگی ، اقتصادی ، تحصیلی ، کاری ، قانونی و… مورد بررسی و توجه قرار گیرد. ریشه یابی هرگونه عامل ، و یا عواملی که زمینه را برای خودکشی فراهم می سازد بسیار مهم است ؛ از این رو است که اگر در کشورهای پیشرفته آمار خودکشی بالا برود موضوع ، آنقدر مورد بحث و گفتگو قرار می گیرد و کارشناسان و صاحب نظران موضوع خودکشی را بررسی می نمایند تا زمینه مساعد ساز خودکشی را دریافته و برای آن به طور جدی چاره جویی نمایند.

خود کشی را می توان به سه نوع تقسیم بندی نمود:

۱– خودکشی موفق: افرادی که به طور جدی خودکشی می کنند و با روشی که انتخاب می نمایند به زندگی خود پایان می دهند.

۲– خودکشی ناموفق : آنهایی که با هر روش انتخابی اقدام به خودکشی می کنند و نجات می یابند.

۳- خودکشی پنهان یا مزمن: آمار خودکشی در این نوع ، بسیار بالاتر از دیگرانواع خودکشی است. در این مورد با وجودی که فرد از انجام بعضی رفتارها و یا عادات آگاهی دارد و می داند که ادامه آن رفتار و یا عادات موجب عارضه جسمی، معلولیت و یا مرگ  وی می شود و با وجودی که در مورد آن رفتار و یا عادات مخرب با وی مکرراً صحبت شده وعواقب آن به وی گوشزد می گردد ، اما وی به رفتار وعادت خود ادامه داده و به سلامتی خود بی توجهی می نماید. شاید بتوان این نوع خودکشی را "خودکشی محترمانه" نامید، به عنوان مثال: اعتیاد به مواد مخدر، الکل، سیگار، استفاده غیرمجاز از داروهای زیان آور، و یا بیماران قلبی ، فشار خونی ، و دیابتی ها ؛ که این بیماران در مورد استفاده از داروهای تجویزی بی توجهی می نمایند و رژیم غذایی خود را رعایت نمی کنند. درهمین زمینه بعضی از تصادفاتی که منجر به مرگ راننده شده و نمی توان دلیل و یا علت مشخصی را برای آنها پیدا کرد، نمونه ی این گونه خودکشی است.

بررسی خودکشی از دیدگاه آماری و جوانب گوناگون

جالب است بدانیم که سفید پوستان بیشتر از رنگین پوستان خودکشی می کنند و آمار خودکشی در افرادی که از کشوری به کشور دیگر مهاجرت می نمایند بیشتر است.

مردان سه برابر بیشتر از زنان ، خودکشی موفق دارند و زنان چهار برابر بیشتر از مردان اقدام به خودکشی می نمایند که نجات می یابند و یا این که زنان بیشتر تظاهر به خودکشی می نمایند.

در زمینه سن و سال : هرچه سن بالاتر می رود میزان خودکشی افزایش می یابد . به طور کلی مردان از سن ۴۵ سالگی به بعد و زنان از سن ۵۵ سالگی به بعد اقدام به خودکشی بیشتری دارند و آمار خودکشی در سنین حدود ۷۵ سالگی سه برابر جوانان است، اما بیشترین آمار خودکشی از سن ۱۵ تا ۲۴ سالگی است که در پسران کمی بیشتر از دختران است.

اعتقادات مذهبی : دین و مذهب در خودکشی نقش مهمی دارد . در بسیاری ادیان، خودکشی رفتاری گناه آمیز و ممنوع  و در نتیجه حرام اعلام شده  و این عاملی است که افراد را از اقدام به خودکشی باز می دارد. به طور کلی آنان که اعتقادات مذهبی پایدار و محکمی دارند کمتر خودکشی می کنند. مسیحیان کاتولیک و مسلمانان آمار کمتری از خودکشی دارند، و یهودیان بیشتراز مسیحیان پروتستان خودکشی می کنند . از سوی دیگر در بعضی از گروه ها برای اعتقادات خاصی که دارند و برای هدف و یا اهدافی که دارند به عنوان نوعی قربانی ، برای آن هدف ، خودکشی می کنند.

مکان زندگی : آمار خودکشی در روستاها و شهرهای کوچک در مقایسه با شهرهای بزرگ کمتراست و این می تواند به دلیل وجود قید و بندهای خانوادگی و اجتماعی و ارتباطات خاص محلی باشد؛ همچنین در روستاها و شهرهای کوچک فشارهای روانی کمتری به انسان ها وارد می شود تا در شهرهای بزرگ.

ازدواج : افرادی که ازدواج کرده اند کمتر به فکر خودکشی می افتند و خانواده هایی که فرزند دارند کمتر از خانواده های بدون فرزند خودکشی می کنند. همچنین افرادی که بعد از ازدواج ، زندگی شان منجر به جدایی شده است بیشتر از افرادی که همسر خود را از دست داده اند خودکشی می کنند.

از دیدگاه اجتماعی : افرادی که از نظر اجتماعی منزوی و گوشه گیر هستند و ارتباطات اجتماعی کمتری دارند اقدام به خودکشی بیشتری دارند و آنها که ارتباطات اجتماعی بیشتر و پایدارتری دارند کمتر به فکر خودکشی می افتند. درحقیقت عدم توانایی دربرقراری ارتباطات اجتماعی و عدم توانایی همسویی با گروه های مختلف اجتماعی و تنهایی ، احتمال اقدام به خودکشی را افزایش می دهد.

داشتن کار و شغل : کارکردن و داشتن شغل ، خطر خودکشی را کم می کند. بعضی از کارهای سخت و طاقت فرسا و فشارهای روانی محیط کار که خستگی جسمی و روانی را ایجاد می نماید احتمال اقدام به خودکشی را بالا می برد . به همین دلیل است که آمارها نشان می دهد خودکشی در پزشکان دو برابر دیگران است . عوامل دیگری مانند ورشکستگی ، تنزل مقام و… نیز احتمال خودکشی را بالا می برد.

سلامتی و بیماری : سلامتی و بیماری در خودکشی نقش دارند، افرادی که از سلامت جسمی  برخوردارند کمتر اقدام به خودکشی می نمایند. ۵۰ % از مردانی که دچار بیماری سرطان هستند و ۷۰% از زنانی که دچار انواع سرطان و یا انواع دیگر سرطان هستند خودکشی می کنند. به طور کلی بیماری های سخت جسمی و درازمدت ، بیماری هایی که ایجاد معلولیت های حرکتی می کنند و یا باعث دردهای مزمن می گردند، بیماری هایی که روابط اجتماعی را محدود می نمایند ، احتمال و یا آمار خودکشی را بالا می برند.

چه چیزی به بحران خودکشی منجر می‌شود؟

یک بحران خودکشی معمولا توسط یک تجربه آسیب زا و یا مجموعه‌ای از تجارب که احساس ارزشمندی شخص را پایمال می‌کنند، ایجاد می‌شود. این تجارب شامل یک فقدان اساسی ، ناکامی در نیل به اهداف شخصی و یا مشکلات شخصی دراز مدت می‌باشند. زمانی که نظام مقابله‌ای شخص قادر به رویارویی با تجارب منفی زندگی نباشد، افسردگی و یأس ناشی از آن می‌تواند شخص را به افکار خودکشی ، آسیب‌پذیر نماید.

احساسات شخص خودکشی کننده

عموما شخص در معرض خودکشی ، به دلیل احساس بیگانگی از تعاملات اجتماعی کناره‌گیری می‌کند. او در پس انبوه جمعیت احساس انزوا و تنهایی می‌نماید. نیروی لازم برای عملکردهای روزانه کاهش می‌یابد. احساس خستگی و نوسانات خلقی ایجاد می‌شوند. خواب، خوراک و عادات مراقبت از خود از نظم معمول خارج می‌گردند. شخص ممکن است بدلیل سخت و غیر قابل تحمل بودن الزامات زندگی از خوردن خودداری کند، در خواب مشکل داشته باشد، کلاس درس یا کار خود را فراموش کند و از آرایش ظاهری خود غفلت نماید. عواطف خشم ، آسیب و غمگینی احساس ناامیدی و درماندگی فرد را در بر می‌گیرد.

شیوه‌های مواجهه با افکار خودکشی

در زیر چند راهبرد جهت مواجهه با معمای بحران خودکشی ذکر شده است. نکته کلیدی برای پیشرفت از طریق این حالت ، برقرار کردن رابطه با یک شخص و مشارکت در یافتن راههای جایگزین جهت توجیه زندگی (زنده ماندن) است.
 

 • ترسها ، ناکامی‌ها و نگرانی‌های خود را با والدین ، دوست ، همسر ، استاد ، مشاور یا یک روحانی در میان بگذارید. اگر شما راه‌حلی برای مشکلات ندارید به این معنی نیست که برای آن مشکلات دیگر هیچ راه‌حلی وجود ندارد. ابراز افکار و احساساتتان آغازکننده فرایندی است که از طریق آن نیرو ، امید و احساس ارزشمندی مجددا ایجاد شده و به کشف راه‌حل‌های دیگر جهت حل و فصل بحران منجر می‌گردد. اگر افکار خودکشی پیش از چند روز طول کشید، کمک حرفه‌ای و تخصصی الزامی خواهد بود.

 

 • آنچه را که موجب ناراحتی شما می‌شود، بطور مشخص بنویسید. علاوه بر این ، چگونگی رویارویی‌تان با مشکلات را معین کنید. با مشخص کردن آنچه جهت مقابله با یک موضوع خاص انجام می‌دهید، دریچه ذهن خود را برای راه‌حل‌های دیگر باز می‌گذارید.

 

 • افکار مثبت را جایگزین افکار منفی کنید. اگر شما بطور دائمی درباره نقائص ، تقصیرها و بدبیاری‌های زندگی خود تعمق و تفکر نمائید، خود پنداری و نگرشی منفی در مورد آینده را درونی خواهید کرد. تمرکز بر اسنادها ، توانایی‌ها و مشارکت‌های شخصی مثبت ، نگرشی متعادل در مورد خود و توانایی‌هایتان ایجاد خواهد کرد. در بعضی اوقات جهت ایجاد احساس بهتر با خودتان حرف بزنید.

 

 • کسانی را که در صورت کشتن خودتان ، زندگی آنها آسیب خواهد دید، مشخص کنید. تعیین اینکه آیا کسی در زندگی خود به شما نیازمند است، کاری سخت است. بهرحال ، ما همه در شبکه‌های اجتماعی درگیر هستیم و در هر لحظه از زمان شخصی وجود دارد که رابطه‌ای معنی‌دار با شما داشته باشد. در نظر داشته باشید که شما به حساب می‌آیید و برای دیگران مهم هستید، ارزشمندید و استحقاق این را دارید که چیزها را بهتر سازید. زندگی در دوره‌هایی از زمان سخت می‌گردد، همه فراز و نشیب دارند. یک بخش از خوبی زندگی در این است که شما امیدوارید فردا بهتر از دیروز خواهد بود. اگر شما از افسردگی ، ناامیدی و افکار خودکشی در رنج هستید، مطمئن باشید که مراجعه به متخصصین بهداشت روانی برای شما بسیار کمک‌کننده خواهد بود.

پیشگیری از خودکشی!؟ چرا مردم خودکشی می‌کنند؟

خصوصیت مشترک مابین افرادی که اقدام به خودکشی می‌کنند، داشتن این باور است که خودکشی تنها راه‌حل غلبه بر احساسات غیرقابل‌تحمل است. کشش خودکشی دراین است که نهایتا به این احساسات غیرقابل تحمل خاتمه می‌دهد. درتراژدی خودکشی ، آشفتگی و مشکلات عاطفی به حدی شدید می‌گردند که فرد را دریافتن راه‌های مختلف حل مشکل خود ناتوان می‌سازند. درحالی که راه‌حل‌های دیگری نیز وجود دارند..

همه ما درطول زندگی احساس تنهایی ،افسردگی ، بی‌کسی و ناامیدی را تجربه می‌کنیم. مرگ یکی از اعضای خانواده و شکست در برقراری ارتباط از جمله مواردی هستند که اعتماد به نفس ما را تحت تأثیر قرارداده احساس بی‌ارزشی را در ما بوجود می‌آورند. ورشکستگی‌های اقتصادی نیز از جمله مشکلات عمده‌ای هستند که بعضی از ما در طول زندگی کم و بیش با آن مواجه می‌گردیم. از آنجایی که ساختار هیجانی هر شخص منحصر به فرد می‌باشد، هرکدام از ما در شرایط مختلف پاسخ‌های متفاوتی می‌دهیم.

در تشخیص این که آیا واقعا فردی قصد خودکشی دارد، لازم است این موقعیت بحرانی، از دید فرد مورد ارزیابی قرارگیرد، چرا که ممکن است موضوعی که از دید شما از اهمیت کمی برخوردار است بنظر شخص دیگر بسیار مهم باشد، و یا واقعه‌ای که شما برای آن اهمیتی قائل نمی‌شوید برای شخص دیگر بسیار ناراحت کننده و مهم تلقی گردد. بدون توجه به ماهیت بحران ، اگر کسی احساس می‌کند که دیگر تحمل مشکلات را ندارد خطر اقدام به خودکشی ، به عنوان راه‌حل جذاب برای وی وجود دارد.

علائم خطر

حداقل ۷۰ درصد کسانی که اقدام به خودکشی می‌کنند، قبل از اقدام ، به گونه‌ای قصد خودشان را نشان می‌دهند. آگاهی از این نشانه‌ها و حاد بودن مشکلات فرد می تواند در پیشگیری از چنین تراژدی‌هایی کمک‌کننده باشد. اگر شما فردی را می‌شناسید که در برقراری یک ارتباط هدفمند و یا رسیدن به اهداف از پیش تعیین شده درموقعیت پراسترسی قرار دارد و یا حتی به دلیل شکست در امتحان دچار مشکل می‌باشد، لازم است درصدد یافتن سایر علائم بحران برآیید.

بسیاری از افراد غالبا با ابراز جملاتی همچون ، دلم می‌خواهد خودم را بکشم ، یا ، نمی‌دانم چه مدت دیگر می‌توانم این فشارها و مشکلات را تحمل کنم ،یا اینکه ، من قرص‌هایم را برای روزی نگهداشته‌ام که کارها واقعا بدتر گردد ، یا ، اخیرا طوری رانندگی می‌کنم گوئی واقعا برایم اهمیت ندارد چه اتفاقی برایم پیش بیاید. دیگران را مستقیما از برنامه خود کشی خود مطلع می‌گردانند. بطور کلی وجود احساس افسردگی ، ابراز درماندگی ، تنهایی و ناامیدی شدید ، می‌تواند بیانگر افکار منجر به خودکشی در فرد باشد. گوش دادن به صحبتهای فرد که نشانه درخواست کمک از طرف اوست، حائز اهمیت بسیاری است. چرا که معمولا این گونه صحبتها تلاش ناامیدانه فرد جهت برقراری ارتباط ، دریافت کمک و درک مشکلاتش توسط دیگران می‌باشد.

بیشتر اوقات دررفتار بیرونی افرادی که به فکر خودکشی می‌افتند تغییراتی دیده می‌شود آنها ممکن است با بخشیدن اموال قیمتی خود و مرتب کردن کارهایشان خود را برای مرگ آماده کنند. آنها همچنین ممکن است از اطرافیان خود کناره‌گیری نموده الگوی خواب و خوراک خود را تغییر دهند و یا علاقه‌شان را نسبت به فعالیتها یا ارتباطات گذشته‌اشان از دست بدهند. چنین تغییرات ناگهانی و شدید می‌تواند به عنوان زنگ خطر تلقی گردد. چرا که با این تغییرات فرد خود را درموقعیتی می‌بیند که بزودی مشکلاتش تمام خواهد شد و به آرامش دست خواهد یافت .

باورهای غلط و حقایقی راجع به خودکشی

باور غلط: فرد باید دیوانه باشد که حتی فکر خودکشی به سرش بزند.
حقیقت: بیشتر مردم گاهگاهی درطول زندگی خود در مورد خودکشی فکر کرده‌اند. بسیاری از افرادی که خودکشی می‌کنند و یا اقدام به خود کشی کرده اند، در زندگی خود افراد عاقلی بوده‌اند.

باور غلط: افرادی که یک بار اقدام به خودکشی میکنند دیگر سراغ آن نمی‌روند.
حقیقت: اغلب مواقع عکس قضیه درست است . کسانی که اقدام‌های قبلی خودکشی داشته‌اند، بیشتر در معرض خطر خودکشی قرار دارند. برای بعضی از این افراد ، خودکشی دردفعات دوم و سوم آسانتر می‌باشد.

باور غلط: کسانی که قصد جدی خودکشی دارند هیچ کاری را نمی‌توان برای آنها انجام داد.
حقیقت: بیشتر بحرانها ی منجر به خودکشی ،محدود به زمان بوده و براساس افکار مبهم صورت گرفته‌اند. کسانی که اقدام به خودکشی می‌کنند به نحوی قصد فرار از مشکلات را دارند .درحالی که آنها می‌باید مستقیما با مشکلات برخورد نموده تا بتوانند راه حلهای دیگری را بیابند .راه حلهایی که با کمک افراد علاقمند به آنها درطول بحران مطرح شده و با حمایت آنها این افراد قادر خواهند بود دقیق تر راجع به مسائل فکر کنند.

باور غلط: صحبت راجع به خودکشی می تواند ایده خودکشی را در فرد بوجود آورد.
حقیقت: بحران و آشفتگی‌های هیجانی ناشی از آن ، فکر راجع به خود کشی را در ذهن فرد مستعد ایجاد نموده است. علاقمندی وصحبت مستقیم راجع به خودکشی ، این اجازه را به فرد می‌دهد فشار یا ناراحتی صحبت درباره مشکلات خود را تجربه نماید که این امر می‌تواند منجر به کاهش اضطراب در وی گردد. این گونه صحبتها همچنین باعث می‌شود فردی که قصد خودکشی دارد کمتر احساس تنهایی یا انزوا داشته و احتمالا برای وی تسکین دهنده نیز باشد.

چگونه می‌توان به فردی که قصد خودکشی دارد کمک نمود.

اغلب خودکشی‌ها را می‌توان با اقدام‌های بجا و مناسب در مورد افراد در معرض بحران پیشگیری نمود. اگر فردی راکه قصد خودکشی دارد می‌شناسید، لازم است اقدامات زیر را انجام دهید:
 

 • خونسرد باشید. دربیشتر موارد عجله‌ای در کار نیست. بنشینید و واقعا به صحبت‌های فرد گوش فرا دهید و ضمن درک ، حمایت‌های عاطفی خود را در مورد وی اعمال نمائید.

 

 • بطور مستقیم راجع به خودکشی بحث نمائید. بیشتر افراد راجع به مرگ و مردن احساسات مبهمی داشته و آماده دریافت هر نوع کمکی هستند. از صحبت یا سوال مستقیم راجع به خودکشی ، ترس و وحشتی بخود راه ندهید.

 

 • فرد را به استفاده از روش‌های حل مسئله و اقدامات مثبت تشویق و ترغیب نمایید. بخاطر داشته باشید فردی که در موقعیت بحران عاطفی قرار دارد، نمی‌تواند منطقی و دقیق فکر کند. اورا از هر گونه اقدام جدی و تصمیمات غیر قابل برگشت در موقعیت بحران باز دارید و راجع به تغییرات مثبتی که امید به زندگی را در وی افزایش می‌دهد بحث و گفتگو نمائید.

 

 • از دیگر افراد کمک بگیرید. علیرغم اینکه شما قصد کمک را دارید، سعی نکنید با ایفای نقش مشاور تمام مسئولیت را خود برعهده بگیرید. درجستجوی افرادی که بتوانند در زمینه‌های تخصصی به شما کمک کنند برآیید، حتی اگر به قیمت از بین رفتن اعتماد او به شما شود. اجازه دهید فرد مشکل‌دار بفهمد که شما برای وی اهمیت قائلید و نسبت به او چنان علاقمندید که قصد گرفتن کمک از دیگران جهت رفع مشکلات وی را دارید.

اطلاعات ارائه شده را می توان چنین خلاصه نمود که

بحران منجر به خودکشی موقتی است. غیر قابل تحمل‌ترین دردها و ناراحتی‌ها نیز می‌توانند تحمل گردند. کمک همیشه در دسترس شماست. افراد باهوشی بوده‌اند که در موقعیت بحران ، انتظار بیش از حدی از خود داشته و موقتا دچار آشفتگی و پریشانی احوال شده‌اند.

چگونه از خود کشی اجتناب کنیم؟

اگر قصد خودکشی دارید لطفا دست نگه دارید و ابتدا این مقاله را بخوانید. شاید چیزی در حدود ۵ دقیقه بیشتر طول نکشد. نمی خواهم در مورد احساسات بدی که دارید صحبت کنم. من یک تراپیست و یا روان درمانگر نیستم فقط کسی هستم که از دردهای شما آگاه است.

من شما را نمی شناسم، و نمی دانم به چه دلیلی این مقاله را می خوانید. فقط میدانم که در حال حاضر این مقاله را می خوانید و این یک نکته مثبت است. به طور حتم شما دارای مشکلی بودید که تصمیم گرفتید به زندگی خود پایان ببخشید. خیلی دوست داشتم که اگر ممکن بود می توانستم در کنارتان باشم، با شما می نشستم و سر صحبت را باز می کردم، رو در رو و از صمیم قلب. اما متاسفانه از آنجایی که این کار شدنی نیست باید راه دیگری را انتخاب کنیم.

من خیلی از افراد را می شناختم که تصمیم به خودکشی گرفته بودند بنابراین شاید یک دورنمای کلی از احساسات شما را در ذهن خود داشته باشم. می دانم که شاید آنقدر وقت نداشته باشید که بخواهید یک کتاب کامل در این زمینه مطالعه کنید به همین دلیل من مطلب خود را خیلی کوتاه به عرضتان می رسانم. از آنجایی که برای ۵ دقیقه می خواهیم با هم باشیم من ۵ راه حل کاربردی و ساده را با شما تقسیم میکنم. من نمی خواهم با شما بحث کنم که نباید خودتان را بکشید اما مطمئنم که اگر برای یک لحظه هم که شده به مرگ خودتان فکر کنید احساسا خوبی به شما دست نخواهد داد.

خوب شما هنوز به خواندن ادامه می دهید و این خوب است. از شما می خواهم که من را تا انتهای این صفحه همراهی کنید. این نشان می دهد که شما هنوز اندکی در اعماق وجودتان در مورد خاتمه دادن به زندگی خود مردد هستید. حتی در کورترین نقاط نا امیدی نیز هنوز می توان به فرداهای روشن تر ایمان داشت. عدم اطمینان نسبت به مرگ یک امر بدیهی و کاملا طبیعی است. چیزی که باعث شده شما تا این لحظه زنده باشید این است که هنوز اندکی دودل هستید. این امر بدان معناست که هر چند میخواهید بمیرید اما قسمت هایی از بدن شما هستند که نمی خواهند به زندگی خود خاتمه دهند. بیایید حواس خود را بر روی آن قسمت ها متمرکز کنیم و چند دقیقه دیگر با هم باشیم.

 با این گفته شروع می کنیم:

"شما خودتان خودکشی کردن را انتخاب نمی کنید، بلکه خودکشی زمانی روی میدهد که درد و رنج برای مقابله با مشکلات زیاد می شود."

بله همه چیز در این جمله خلاصه می شود. شما به این دلیل که انسان بد، دیوانه، ضعیف و یا لکه داری هستید تصمیم به خودکشی نمی گیرید. در حقیقت خودکشی برای این نیست که شما واقعا نمی خواهید بیشتر از این زندگی کنید بلکه به این معناست که در حال حاضر توانایی شما نسبت به مشکلاتی که با آن مواجه هستید کمتر است. اگر همواره بار زیادی بر روی شانه های شما گذارده شود زمانی که بالاتر از یک حد معینی رود، بدون توجه به اینکه تا چه حد قصد دارید که پابرجا باقی بمانید، به هر حال در زیر آن طاقت نیاورده و به زمین می افتید. خواستن در این نمی تواند به شما هیچ کمکی کند. با این روش فقط قادرید خودتان را تشویق کرده و به خود دلخوشی دهید.

اگر کسی به شما گفت "این مشکل آنقدرها هم سخت نیست که تو بخواهی خودت را به خاطر آن بکشی" زیادی جدی نگیرید. مشکلات مختلفی وجود دارند که منجر به خودکشی می شوند و ممکن است چیزی که برای شما قابل تحمل باشد برای دیگر باعث سوق پیدا کردن به سمت خودکشی شود. ظرفیت هر انسان با دیگری کاملا متفاوت است. مسئله ای که مشکلات را برای شما قابل تحمل و یا غیر قابل تحمل میکند این است که از چه منابعی برای مقابله با آنها بهره می برید. افراد مختلف ظرفیت های متفاوتی در تحمل درد و رنج دارند.

زمانی که درد و رنج زیاد می شود و از کنترل شما خارج می شود آنوقت است که تصمیم به خودکشی می گیرید. ما نمی خواهیم بگوییم خودکشی غلط یا درست است بلکه می خواهیم شما را متوجه کنیم که دلایل متفاوتی باعث بروز چنین احساسی در فرد می شوند.

شما با به کار گرفتن یکی از این دو راه ۱) پیدا کردن راهی برای کاستن درد و رنج و ۲) پیدا کردن راهی برای پیداکردن منابع مقابله با درد و رنج، به راحتی می توانید از خودکشی جلوگیری کنید. باید توجه داشته باشید که هر دوی این راه ها با کوچکترین تلاشی قابل دسترسی می باشند.

حالا می خواهم به شما ۵ چیز بگویم که اندکی در مورد آنها فکر کنید.

۱- تا به حال انسانهای بسیار زیادی بودند که توانسته اند با این احساس خود بجنگند و از شر آن خلاص شوند. البته شاید وضعیت بسیاری از آنها در مقایسه با شما حادتر بوده. از نظر آماری شانس های زیادی برای شما وجود دارد که بتوانید زندگی خوبی داشته باشید. امیدوارم تا الان کمی امیدوارتر از گذشته به زندگی نگاه کنید.

۲- به خودتان زمان بدهید. به عنوان مثال به خودتان بگویید "قبل از اینکه دست به انجام هر کاری بزنم ۲۴ ساعت صبر می کنم" این زمان را حتی می توانید به مدت یک هفته نیز افزایش دهید. به خاطر داشته باشید که احساسات و رفتار دو چیز کاملا متفاوت هستند. اگر احساس می کنید که باید خودتان را بکشید به این معنا نیست که باید همین الان این کار را عملی کنید. اندکی زمان بین احساس خودکشی و انجام آن به طور واقعی بگذارید، حتی اگر این زمان تنها ۲۴ ساعت باشد. شما همین حالا با خواندن این مقاله ۵ دقیقه آنرا به تعویق انداخته اید. به خواندن ادامه دهید و به خاطر داشته باشید که میل به خودکشی بدان معنا نیست که باید عمل را نیز به زودی انجام دهید. من که تا این قسمت خیلی دلگرم شدم امیدوارم شما هم همین احساس را پیدا کرده باشید.

۳- مردم تنها به این دلیل خودکشی می کنند که بتوانند به راحتی از دردها و رنج ها رها شده و به آرامش برسند. البته باید توجه داشت که آرامش نیز جزء احساسات است و شما برای آنکه بتوانید آنرا احساس کنید باید زنده باشید. اگر خود را بکشید هرگز نمی توانید به آرامشی که عاجزانه به دنبال آن می گردید برسید.

۴- بسیاری از افراد نسبت به حس خودکشی افراد دیگر عکس العمل های تندی چه از روی ترس و چه از روی خشم نشان می دهند. آنها به جای اینکه به شما کمک کنند بدتر درد و ناراحتی شما را افزایش می دهند. البته شاید قصد و نیت آنها چیز دیگری باشد اما افکار و واکنش هایشان شما را به سمت این احساس سوق می دهد. اما باید بدانید که عکس العمل بد آنها به خاطر ترس هایی است که در وجودشان نهفته نه صرفا به خاطر شخص مقابل.

اما عده کمی هم هستند که می توانند در یک چنین شرایط بحرانی بدون هیچ جر و بحث، قضاوت، روانه شدن به بیمارستان و …  در کنارتان باقی بمانند. آنها کسانی هستند که برایتان ارزش قائل می باشند. بهتر است یکی از این افراد را برای خودتان پیدا کنید. حالا از ۲۴ ساعت و یا ۱ هفته خود استفاده کنید و تمام اتفاقات ناگواری را که در زندگی برایتان افتاده است را با کسی در میان بگذارید. خیلی خوب است که بتوانید از دیگران کمک بگیرید. سعی کنید:

یک e-mail به یکی از دوستان خود بزنید

با یکی از مراکز مشاوره  تماس بگیرید

نوجوانان می توانند با شماره تلفن ۱۱۰ بخش مشاوره تماس حاصل کنند

در دفترچه تلفن خود به دنبال خطوط مبارزه با بحران بگردید

با یک روان درمانگر صحبت کنید

یک دوست و یا یک عالمی که به دقت به حرف هایتان گوش دهد را انتخاب کنید

سعی کنید با این مشکل به تنهایی برخورد نکنید. اگر بتوانید کسی را پیدا کنید که با مشکلات خود را در میان بگذارید می توانید به راحتی تمام فشارهایی که در وجودتان نهفته است را تخلیه کنید. و این عامل خود یکی از راه های مقابله با درد و رنج است.

۵- افکار خودکشی باعث ایجاد آسیب درونی و بیرونی هستند. زمانی که آنها را در وجود خود بکشید باز هم نیاز دارید که از خودتان مراقبت کنید. تراپی یکی از بهترین انتخاب های شماست. گروهایی هستند که می توانید از طریق آنها این کار را انجام دهید. آنها هم در محل سکونت شما هستند و هم می توانید از طریق اینترنت با آنها تماس حاصل کنید.

خوب چند دقیقه دیگر هم گذشت و شما هنوز با من هستید. ازین موضوع خیلی خوشحال هستم.

از آنجایی که توانسته اید تا این مرحله پیش آیید استحقاق پاداش دارید. می توانید از خودتان با یک هدیه قدردانی کنید. هدیه ای که به خود می دهید باید یک منبع مقابله با درد و رنج باشد. به یاد دارید که در اوایل متن به شما گفتم باید حتما مطمئن شوید که منابع مقابله خیلی بیشتر از درد و رنج باشد. پس به خودتان یکی دو منبع دیگر هدیه بدهید!… تا منابع غلبه بر درد و رنج از خود آنها بیشتر شوند.

هر چند شاید با خواندن این مقاله به یک آرامش نسبی دست پیدا کرده باشید اما بهترین راه این است که با کسی صحبت کنید. اگر توانستید کسی را پیدا کنید که با کمال میل به حرف های شما گوش دهد و توانستید تمام مشکلات خود را برای او به بیرون بریزید آنوقت یک منبع مناسب برای آسایش پیدا کرده اید. خوشبختانه اولین نفری که پیدا کردید باز هم می توانید با افراد دیگر صحبت کنید و اولی لزوما همان آخری نخواهد بود.

حالا: از شما می خواهم به کسی تلفن کنید.

Leave a Reply 89006 views, 29 so far today |
Follow Discussion

۱۱۵ Responses to “انواع خودکشی”

 1. kaviani Says:

  با سلام   مطلبی که نوشته بودید، گرچه کوتاه بود اما تقریبا جامع و کامل بود. اما لازم دیدم به عنوان کسی که بشدت مشتاق پایان دادن به زندگی خود می باشد نکاتی را حضورتان عرض کنم:   به جرات می گویم تمامی کسانی که خودکشی موفق یا ناموفق داشته اند، خود بر این باور بوده اند که کار غلط و نادرستی را انجام می دهند. و به احتمال زیاد در لحظات آخر احساس پشیمانی هم داشته اند. پس چرا این کار را انجام دادند؟ دلایل زیادی دارد. مثلا بر انگیختن حس ترحم دیگران، تصور خلاص شدن از درد و رنج و غم و اندوه، کم آوردن در برابر مشکلات و سختیها، نا امیدی و افسردگی مطلق، احساس پوچی و بیهودگی و ………   در مورد خود من دلایل عدیده ایی وجود دارد. شکست عشقی و عاطفی، مشکلات حاد خانوادگی، مشکلات حاد مالی. وقتی پیرامون خود را می بینی و تنها چیزی که به چشمت می خورد صدها در بسته و قفل و لاک و مهر شده است، به خودت می گویی: من اگر هودینی هم باشم، نمی توانم ابن همه قفل و در بسته را باز کنم. پس بهترین راه خودکشی است.   چرا تا حالا خودکشی نکرده ام؟ سئوال خوبی است. گذر از مرحله ی زندگی به مرحله ی مرگ، مستلزم یک شرط اساسی است: (چربیدن حماقت بر عقل یا ایمان) هر اندازه عقل یا ایمان شما قویتر باشد، گذر از این مرحله سختتر و طولانی تر می شود. شاید هم غیر ممکن شود.   در مورد خود من، تنها چیزی که تاکنون مانعم گردیده، ذره ایی اعتقاد به جهان آخرت است و گرنه دل بریدن از این دنیا برای من بسیار شیرین و لذت بخش است.   البته یک چیز مسلم است، و آن اینکه: خودکشی به هیچ عنوان نمی تواند چاره و راه علاج درست و مناسبی باشد. چرا که به غذاب اخرویش نمی ارزد. هر چه باشد، عذاب اخروی به هیچ عنوان قابل مقایسه با عذاب دنیوی نیست.   اگر غیر از این بود، خود من تا الان ۱۰۰۰۰۰۰ بار خودکشی کرده بودم.   نکته ی دیگر اینکه: خودکشی مخصوص آدمهای ضعیف و بی اراده است. یک چیز مسلم است، و آن اینکه انسان با سعی و تلاش و اراده و ایمان می تواند کوهی را از سر راه خود بردارد، چه برسد به مشکلات زندگی را. اما آدمها شبیه یکدیگر نیستند، یک نفر عزم و اراده دارد و دیگری نه. اما اگر فاقد این صفات هم باشید، می توانید آنها را در خود ایجاد کنید، که البته اینکار نیاز به زمان و تلاش و پشتکار دارد. اما کسی که خودکشی می کند، می خواهد در حداقل زمان و با صرف کمترین نیرو مشکلش را حل کند. نتیجه اینکه این گروه از آدمها تنبل و راحت طلب هم هستند.  

 2. el .f Says:

  salam
  man chand vaghte donbale ye rahi hastam ke hamechi tamom beshe.vali nemidonam chera harvaght jedi behesh fekr mikonam az gonahesh mitarsam. man fekr mikonam ba nabodane man khili ha rahat mishan. man ye malolam sharayet sakht shode baram .dige az negahe digaran khaste shodam .fekr mikonam in behtarin rahe.
  khod koshi hamishe kare adamaye rahat talab nist bazi oghat hich rahi nist

 3. farina Says:

  سلام  وخسته نباشید من دختری هستم سی ساله وسه برادر بزرگتر از خودم دارم که دو تای آنها ازدواج کردن .راستش پدر من از اون دسته از آدم هایی هست که فقط به فکر اینه که وضع مالی خودش رو هر روز بهتر از دیروز کنه ولی اصلا به این فکر نیست که کمی از سرمایه اش رو برای کار وآینده فرزندش خرج کنه  همش میگه برای شماهاست اما الان که سی سالمه نیاز به کمکش دارم نه بعداز شصت سالگیم البیته اینم بگم  که پدرم آدم سختگیریه و همش به فکر اینه که من نیاز مالی ندارم پس نباید برای دیگری کار کنم  وسرکاربرم میگه دیگرون چی میگن البته خودش هم بهتره بگم کمی خسیس هستند حتی پول جیب هم به زور میده  با وجود اینکه تنها دخترش هستم اما فرق زیادی بین من وپسرهاش میزاره وهنوز ایشون فکر میکنن من بچه ام.فشارهای اجتماعی بیکاری افزایش گرانی حمایت نکردن پدر و مادرهایی مثل من وهمه وهمه باعث میشه احساس نا امیدی کنم ودست به خود کشی بزنم.لطفا راهنماییم کنید چطوری با این وضع کناربیام.. 
   

 4. عبدالمطلب Says:

  سلام پسری ۲۵ساله هستم از۱۸سالگی عاشق دختری شدم اما وقتی باخانوادم درمیان گذاشتم مسخرم کردن وگفتن بچه ای .کوتاهی کردن تااینکه دختر ه شوهر کرد اماپس از آن جریان درکمال ناباوری برای برادر کوچکترم زن گرفتن یه بار اقدام به خودکشی کردم اما زندگیم راپدر ومادرم نجات دادن هیچ وقت نمیبخشمشون چون بهترین سالهای عمرم را به جهنم تبدیل کردن این بار دارم به یه روش خودکشی دیگه فکر میکنم که اصلا راه نجاتی توش نباشه چون از خودم از زندگیم ازهمه ازدنیا خسته شدم لطفا راهنماییم کنین قبل ازاینکه خیلی دیر بشه وچون دارم به زندگی دیگران حسرت میخورم انگیزه ای برای زندگی ندارم توی زندگیم همه باهم پچ پچ میکنن ومیگن من احمق احمق هستم حتی خونوادم برای اینکه از شر حرفای الکیشون راحت بشم تنها راهمه حیف خیلی فکرها برای آیندم داشتم  

 5. Ali Says:

  سلام خسته نباشید   زندگی من  خیلی سخت میگذره تنها راهش خودکشیه من ۲۵سال سن دارم بارفتن من زندگی سه نفر خوب میشه الان زندگیشون
  سیاهه تمام راهها هم بن بسته این آخرین راهه…………….کسی هست چیز دیگه به ذهنش برسه

 6. کیمیا Says:

  سلام به همه اونایی که مثل من ناامیدن من کیمیا ۲۵ ساله ام از تهران بیماریم (ویتیلیگو) …من از ۷ سالگی بیماری گرفتم که هم از لحاظ ظاهری هم روحی اذیتم کرده و همه مسخرم میکردن الان میشه ۱۹ ساله که این بیماری صعب العلاج و دارم وهمه سرکوفت میزنن که آبرومونو بردی…همه میخوان دلسوزی کنن ….سر داروو دکتر هزینه ها خانوادم خیلی خرجم کردن اما هیچ کدوم فایده ای نداشت . نداره من الان ۲۵ سالمه و مطمئنا درک میکنید که یه دختر چقدر شکنندس…از خیلی کارها …و چیزهایی که میخواستم به خاطر این بیماری عقب افتادم و حق انتخاب نداشتم دائم خودمو قایم کردم…دیگه حتی خانوادمم ولم کردن دیگه همدردی نمیکنن و فقط دارم روزشهمو سپری میکنم …قبلا هم دچار افسردگی بودم…من ۲۰ سالم که بود با پسری از شهر دیگه آشنا شدم ندیده عاشقم بود البته بگم من ورزشکارم هستم و از نظر استایل صورت و اندام بی عیبو نقصم و قد بلندم فقط مشکلم پوستی هست… وقتی همو دیدیم و دیدم که وابستم شد به دلیل اینکه می پوشوندم با کرم صورتمو متوجه نبود اما ادمی نبودم که بازی بدم کسی رو…بش گفتم مشکلمو در پوست صورت و اندامهام … اما مشلی نداشت واسش خیلی بم محبت میکرد منو واسه ازدواج میخواست..البته اونم از خودش گفت و دجار ناراحتی اعصاب بودو … اما معمولی..دنبال دکتر رفتن و اینکه از درمان ناامید نشم بود اما یه روزی که احساس سردیش و اینکه گفت مادرم اجازه ازدواج نمیده … باش بهم زدم اما ولم نمیکرد….اما اینم بگم من گفته بودم تا خوب نشم ازدواج نمیکنم….بعد که دوباره آشتی کردیم بش دروغ گفتم که موسسه  رویان که رفتم خوب شدم اما …به خاطر اشتباه دکتر نتیجه ای نگرفته بودم اما احساسم واسه اینکه فکر کردم واسه مشکلم خالی بست ازدواج نمیکنمشو…الان که ۶ساله از دوستیمون میذره فک میکنه که خوبه خوب شدم … و هی میخواد بیاد خواستگاری که من همش بهانه میارم…و میگم که درسم تموم بشه ساله بعد.. من تربیت بدنی میخونم مثل bfم و خیلی همو دوست داریم…اما ….من نباید انتخاب میکردم نباید عاشقو وابستش میشدم باید همون موقع تموم میشد و میرفت پیه زندگیش…اما نمیتونم فکرشم کنم که بره …منو اون فقط همو داشتیم با کسی قبلا نبوده خیلی پسره خوبیه….اما من دیگه راهی واسم نمونده فکر میکنه بازیش دادم مادرشینا راضین اما من نمیتونم بگم ۵ساله دروغ گفتم بخاطر تو…من خوب شدنی نیستم و منم جای اون باشم اینطور شرایطو قبول نمیکنم … حق بهش میدم …الانم تنها راهم خودکشیه… واقعا اونو دارمو احساس تنهایی تمامه وجودمو گرفته …از جدایی میترسم اما بمیرم بهتره….شاید بگید داستان نوشته تومار نوششته اما به این سادگی نیست که تعریف کردم… برام دعا کنید

 7. جاوید Says:

  کییییییمیااا من داستانتو خووووووندم چرا آخه چرا؟>خودکشی چیه . خب زندگی کن لذت ببر از زندگی منم ناامید زیااد شدم تو زندگیم ولی این راحش نیس. کییییمییا تو کاری که می تونی بکنی این که بری صادقانه بگی . مشکلتم بهش بگی . اگه خوشبختیت تو این باشه که پسره باهات بمونه مطمئن باش می موونه . تو که تقصیری نداشتی این بیماری گرفتی.شاید مصلحتی بوده . آدما که نمی دونن دیگران چه مشکلاتی دارن . حتما خدا یه قواینی داره که تعادل بین بنده هاش بذاره.به خود کشی تو رو خدا فکر نکن نمی دونی چقد پسر اذیت میشه بعدش . برو صادقانه بگو. اصا برو رویان برو دکتر خوب بگو که علاجش هس یانه. اصا ایران نشد دست پسر رو بگیر برو خارج برو دنیا رو بگرد واسه سلامتیت.انقدر به خودت فشار نیااار برات دعا می کنم. واسه همون واسه همه عزییزایی که امروز داستانشون دییدم دعا می کنم بچهه هاااااااااااا زندگی خیلی بزرگ و پیجیده اس از یه زاویه نگاش نکنییم . قبوول دارم مشکلاااتی زیاادی هم هست ولی در مقابل اراده ما ها هیچی نییس

 8. کیمیا Says:

  سلام جاوید … ممنون از دلداریت اما به این سادگیا نیست گاهی فکر میکنم من حق انتخاب ندارم همش این استرس و دارم که مال من نباشه و نخوادم خیلی سخته همش فکرای منفی میاد سراغم نمیدونم ….کاش منم مثل بقیه بودم

 9. مبینا Says:

  سلام من مبینا تو این ۱۹ سالی که تو این دنیا زندگی کردم چیز جالبی ندیدم که باعث بشه به زندگیم ادامه بدم،از آدمای اطرافمم چیزی جز دروغ و ریا ندیدم همه دارن سعی می کنن آدم رو فریب بدن از بچگیمم این حس رو داشتم…هر کس به فکر خودشه به هرکی خوبی کنی لیاقت نداره،محیط این دنیا برام خفه کننده شده،خنده های مصنوعی ، نقاب،پلیدی،هر روز که از عمرم می گذره بیشتر این صحنه هارو می بینم به تنگ اومدم…خیلی وقتا به این فکر می کنم که شاید حتی بهترین دوستمم خودم بودم.و اما اینکه خودمون رو این همه خسته می کنیم که آخرش چی بشه؟اول آخر که تهش مرگ و نابودیه…دنبال یه راهی می گردم که قبلش زجر نکشم و راحت و قطعی باشه.ممنون می شم اگه کمکم کنین

 10. suti Says:

  تنها دلیل خودکشی من مادرمه .از ۱۱ سالگی  به این فکرم چجوری از دستش راحت بشم .مامان من ی بار قیچی رو به سمتم پرتاب کرده از اون ب بعد قلبم خیلی درد میکنه اصلا به حرفام اهمیت نمیده و به من اعتماد نداره فقط نفرینم میکنه حالا چجوری خودمو بکشم ؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟

 11. milad Says:

  سلام من مطالبه همه رو به دقت خوندم بعضیاش شبیه زندگی خودم بعضیا هم زیادی اقراق کردند دیگه
  البته حس خودکشی بر خود من همیشه حس شیرین و جالبی بودی تمام وقتایی که از همه چی خسته میشم وقتی به خود کشی فکر میکنم ارامش میگیرم شاید مسخره باشه ولی همین که احساس میکنی زندگیت تو دستته و هر ان میتونی از بینش ببری یک نوع تسلط و غروره برام من سه بار اقدام به خودکشی ناموفق داشتم و هیچ وقت پشیمون نمیشدم از اقدامم تو یک کتاب خوندم که هر روز از زندگی موهبتی است بسان یک معجزه که باید از هر لحظه اش لذت ببری
  ولی خوب بعضی وقتا این حرفا فقط قشنگن همین من حتی امروزم به خودکشی فکر کردم کلا یه خورده فکر کردن به این موضوع برام عادی شده روزا را سپری میکنم از پس هم بی انکه بدانم چه میخواهم ولی نمیشه به خدا بعضی وقتا نمیشه الا ۲۶ سالمه و مطمیین هستم بلاخره یه روزی خودمو میکشم زمانشو نمیدونم ولی مکانش احتمالا تو اطاقمه بنابر این همدردم با همتون

 12. لیلا Says:

  سلام کیمیا سلام مبینا سلام به همه

 13. لیلا Says:

  سلام دوستان
  شاید به نظظر خیلی ها ادم موفقی باشم ولی منم به فکر خودکشیم.
  تو مملکت خودم بودم.دو تا شغل داشتم و خانوادم کنارم بودن به اصرار همسرم اومدم بیرون به روئای زندگی بهتر ولی نتونستم کار پیدا کنم.علیرررغم تحصیلات خوب.خسته شدم یک سال و نیمه که بیکارم.پدر و ماادرم فقط به فکر خودشونن و پسرشون.با اینکه ازشون دورم ولی ارزوی بودن کنارشونو ندارم.مادرم همیشه از خداش بود مارو زودتر شوهر بده راحت شه.ای بابا زندگیم تو چنتا خط خلاصه نمیشه یه کتابه.
  همیشه سخت درس خوندم سعی کردم رو پای خودم وایسم برا یه خانم خیلی سخته ولی شدنیه.ولی الان تو غربت نمیتونم کار کنم.
  خسته از تکرار شب و روز.اگه الان خدا جونمو بگیره راضیم بخدا.خدایا کجایی که نه در غربت دلم شاده نه رویی در وطن دارم.

 14. هیوا Says:

  دوست پسرم میگه:یا خودکشی میکنی ، یا میکشمت.
  من باید چه کار کنم؟

 15. مونا Says:

  من الان ۱۸ سالمه ومن نمی تونم تو دنیا باشم؟
  چرا باید الکی بدون خواسته ی خودم بمیرم؟
   
   

 16. Admin Says:

  smiley نگاهتان را همیشه تازه نگه دارید، برای دوستانتان یک چیز جدید داشته باشید، یک نویسنده‌ جدید کشف کنید، یک نگاه نو پیدا کنید، یک حرف تازه پیدا کنید. برنامه‌ی کاریتان را طوری تنظیم کنید که هر هفته حداقل دو نفر را ببینید که انسان‌های خاص باشند!

  smiley هر روز از آدم‌های خاص و دوستان خاصتان بپرسید که فیلم جدید، کتاب، مقاله، آگهی تبلیغاتی خاص، پوستر، نقاشی، عکس خاصی به بازار نیامده است؟

  smiley مسیرهای جدید را تجربه کنید. حداقل خانه‌تان را از پنج مسیر بلد باشید.

  smiley غذاهای متفاوت بخورید، تمام طعم‌ها را بچشید، دوستان متفاوتی داشته باشید، اگر دوست مهندس دارید، دوست نقاش هم داشته باشید، اگر دوست حسابدار دارید، دوست عکاس هم داشته باشید. کارهای مختلفی را تجربه کنید و کتاب‌هایی با سبک‌های متفاوت بخوانید…

  smiley با خودتان نگویید که همین یک کتاب را بنویسم، همین یک خانه را بسازم، همین یک پروژه را انجام دهم، برای تمام عمرم کافی است، انسان باید روزی سه بار بمیرد و روزی سه بار زنده شود و روزی سه بار زندگی جدیدی را به جهانیان نشان دهد.

  smiley به‌گونه‌ای زندگی کنید که وقتی کسی شما را در فاصله شش ماه نبیند، بعد از شش ماه باور نکند که این همه تحول در شما رخ داده است.

  توبه در حقیقت از بین بردن گذشته و شروع زندگی جدید است.

  یک استاد خلاقیت می‌گوید: وقتی کتابم در مورد خلاقیت تمام شد، خیلی از حرف‌های خودم را هم قبول نداشتم. می‌بینید کسانی که خودشان را به روز می‌کنند هر بار خودشان را ویرایش می‌کنند و به‌روز می‌رسانند. از آن معلم‌هایی نباشید که جزوه تدریس آن‌ها مال ۲۰ سال پیش است و از آن کارخانه‌هایی نباشید که ۲۰ سال به یک محصول می‌چسبند. 

   

 17. کیمیا Says:

  سلام به همه دوستانم

 18. هیوا Says:

  برای ۱۱ساله ها چی؟
   

 19. admin asal Says:

  از این زندگی خسته شده از همه شاید با رفتن من همه به ارامش فکری برسن اخرش ۴۰شب اشک ریختن و تمام.هیچ اتفاقی نمی افته .همیشه فکر می کردم هامیم هامیم هست حالا میخوان بهترین هدیه روز مرد را به عزیزم هدیه بدهم آ موقع که ارارم میش.فقط دلم براای بابا و مامانم تنگ میشه الان هم شروع کردم
  دارم با چشمای خواب آلود می نویسم.

 20. MohammaD Says:

  سلام.. پدرم معتاد بود و به الکل هم اعتیاد داشت
  همه جور بلایی سرم آورد …اینقدر بلا سرم آورد در کودکی که حتی ۲ تا انگشت دست چپم به خاطرش قطع شد
  از همون یکی دو سالگیم همش منو زخمی میکرد و  هنوز بوی بنزین های که رو تنم ریخت و میخواست آتیشم بزنه رو حس میکنم
  همه چیزم رو داغون کرد . حتی با اینکه بچه درسخونی بودم به خاطر اینکه یه بار اومد تو مدرسه دوران دبیرستان . همه چیزو ول کردم
  این سالهای آخر من ۲-۳ سال ول کردم از خونه و مثل یه جنازه زندگی کردم تویه شهر غریب و هیچکس خبر نداشت زندم یا مرده برای سربازی برگشتم به خونه و اینبار من بودم که میزدمش
  دیگه تنومند بودم.همیشه خونشو میریختم. دلم میخواست بمیره ولی نمیمرد
  تا این یکی دو ماه بعد خدمتم صبح که پاشدم کاملا بهت زده دیدم که مرده…خیلی خوشحال بودم..فکر میکردم همه چیز تموم شده وضعیت مالیمون بهتر میشه میتونم واسه خودم یه زندگی داشته باشم
  ولی همش در حد رویا بود
  عصبانی میشم برای چیزایه بیخود و وقتی عصبانی میشم یه چیزی .یه کسی تو وجودم میگه همه چیزو نابود کن..بشکن…بزن. داغون کن
  از ۱۸ سالگی فکره خودکشی داشتم و تو دوران خدمت به اوج رسید یه مدت بعد مردن پدر آروم شدم ولی ناگهان چند برابر شد
  با یه دختر دوستم….
  شاید تنها دلیل اینکه هنوز زندم اینه که..نمیخوام فردا وقتی به من فکر میکنه بگه نامرد بود و الکی دلمو خوش کرد
   
  یک سال هست که فقط تو خونم….شاید ۵-۶ بار اونم فقط تا سر کوچه بیرون رفته باشم و برگشته باشم
   
  بیکار و افسرده و داغونم..
  دلم میخواد یه کاری بکنم ولی دیگه داره چربش فکره خودکشی تاثیرش رو میذاره
  یکی دو جلسه روانشناس رفتم باهام حرف زد ولی جلسه ای هر یک ساعت ۵۰ تومن بود..آخه منی که همش تو خونه هستم از کجا بیارم
  داشتم دنبال یه راه راحت و ارزون واس خودکشی میگشتم که اینجا رو پیدا کردم
   
  نمیدونم…..نمیدونم..نمیدونم

 21. فرزانه Says:

  دیگه هیچی واسم مهم نیست میدونی واسه چی میگم چون شوهرم با خواهرم به من خیانت کردن باورت میشه میخوام بمیرم فقط میخوام خودمو بکشم هخه نمیتونم باور کنم من ده ساله با شوهرم هستم ۶سال دوست بودیم الانم ۴ساله عقدیم هنوز عروسی نکردیم این اقای نامرد تو این ده سال طوری واسم میمرم طوری نشون داده بود عاشقمه واسه نفس کشیدن من گریه میکرد من در عین ناباوری فهمیدم همسرم با خواهرم که از همه دنیا بیشتر دوسش داشتم وخودش متاهل و ی پسر ۱۲ساله داشت ۲ماه باهم ارتباط داشتنومن خودم این خیانت کثیفو فهمیدم دارم دق میکنم نمیتونم باور کنم نمیتونم تحمل کنم فقط میخوام بمیرم ای خدا چیکار کنم

 22. Admin Says:

  بلبل عاشق تو عمر خواه که آخر باغ شود سبز و شاخ گل به بر آید

 23. فرزانه Says:

  منو میبینی به من میگن ساه بخت منم یرزوی روزگاری داشتم جوون بودم عشقی به یاری داشتم
  ای زمونه چقد تو نامردی چه ظلم بی حدی به من کردی

 24. گیسو Says:

  سلام من ۱۶ سالمه با این سن کمم ی بار رگ زدم ک کارم ب بیمارستان کشید اما نجات پیداکردم شایدم سنم اینو ایجاب میکنه اما من یکیو دوس داشتم دارم و میدارم نمیدونم چیکا کنم نمیکمم باهاش در ارتباط نیستم باهاش حرف نمیزنم چرا ۳ ساله باهاشم اما همیشه بهش گفتم داداش هیچ وقت مال من نبود نمیشه و نخواهدم بود همیشه هم اون هم من یکیو داشتیم اما الان من کسیو ندارم اما اون داره دختره دوست خودمه اما مامانش فهمیده نمیزاره با داداشم باشن کوشیشو گرفته اما بازم با همن اره شاید ماهی ی بار همو ببینن اما مال همن خیلی دوسش دارم میدونم ک اونم دوسم دار اما نمیدونه چرا نمیشه….دگ از امروز ب بعدم نمیتونم باهاش درارتباط باشم چون بابام گوشیمو ازم گرف راستم میگ من خودمو خیلی ارزون ب خلیا دادم ابرومو خیلی جاها رف اما تنها کسی ک منو ادم کرد حمید بود ک داداشمه امشبم زده ب سرم ک برم اون بالابالاها خستم بخدا دوسش دارم چرا دنیا ایقد نامرده

 25. سانی Says:

  سلام من ۳۰ سالمه. یه دختر ۳۰ ساله. با تحصیلات فوق لیسانس و حق التدریس درس میدم با حقوق ۵۰۰۰ تومن ساعتی…. متن تون رو خوندم. من خیلی وقته که به خودکشی فکر می کنم. به چند دلیل… اول اینکه هیچ هدف ویا آرزو و یا کار نکرده تو زندگیم ندارم یعنی چیزی تو این دنیا نیست که دست و پام رو ببنده. معتقد نیستم که خودکشی گناهه چون من بودنم در این دنیا که انتخاب نکردم. ما همه محصول شب عشرت وپدر ومادرامون و البته شانس هستیم. اما این حق رو برا خودم قائل هستم که اقلا در مورد ماندن و یا پایان دادن به این زندگی شانسیه ناخواسته تصمیم گیری کنم. پس اگر سوال و جوابی در کار باشه من جوابشو دارم خوبشم دارم… بعدم مشکل وجود ارتباطات عاطفی خصوصا خانوادگیه که برای من بی دلیل یه حس مسئولیت ایجاد کرده و علاقه و من رو وابسته کرده در صورتی که سایرین این رو ندارن وهر روز هر لحظه ی عمرم رو جریحه دار کردن … از این همه خودخواهی و خود شیفتگی دروغ خسته شدم از اینکه مجبور بر اساس این عرف و عادت ها غلط زندگی کنم یا بخشی از این نمایش مسخره باشم متنفرم.عصبانیم. خسته ام از اینکه مدام بهم بگن این تویی که نرمال نیستی این تویی که غلطی و بعد در زندگی پر از دروغ پراز خودشیفتگی و در اوج شادی باهم و به راحتی دارن زندگی انگلی می کنن حالم بهم می خوره. اینکه چرا هنوز هستم …. من چندین بار سعی کردم…. من هرروز بارها به رگهای مچ دستم نگاه می کنم بارها اون طناب رو روی گردنم حس می کنم… من چندین بار منظره موزاییک های حیاط آسفالت کوچه رو از اون بالا تماشا کردم… اما نتونستم تمام کنم نتونستم…. و این برام تعجب آوره…. واقعیت اینه که من هنوز به اندازه کافی جسارت ندارم  با وجود اینکه شدیدا میخوام و مطمئنم که تصمیم درستی است من فقط مشکل اجرا دارم …. نمی ترسم اما …. هنوز نمی تونستم….خودکشی کار آدمای بزدل و ترسو نیست. کار شجاعانه ایه.من متاسفانه شجاع نیستم من فقط زخمهای روی مچم رو دارم …اما مطمئنم بالاخره و خیلی زود تمومش می کنم

 26. Admin Says:

  بیشترین زمانی که به ذهنمون میرسه چقدره؟ ۱۰۰ سال، هزار سال، یک میلیارد سال، واقعاً چقدر.

  ما فقط به این دنیا اومدیم که زندگی کنیم. همین چند لحظه رو.

  تمام چیزهای دور و برمون حتی تمام آسمان و ستاره هاش برای همین چند لحظه است. زیاد سخت نگیریم داستان واقعی هنوز شروع نشده و آغازش جای دیگریست. وقتش که برسه میان دنبالمون 😉

 27. بهاره Says:

  سلام من دختری ۱۸ ساله هستم که از ته دلم میخوام خود کشی کنم ولی از گناهش میترسم دلیل خودکشی من  اینه که من یه موجود استثنایی هستم تو درونم ونمیتونم حتی بیانش کنم  کسی نمیتونه درک کنه تنهایی دارم راز به این بزرگیرو تحمل میکنم به چیزی دلم خوش نیس با این که از نظر خونوادگی و جسمی سالم سالمم ولی این راز لعنتی داره از پا درم میاره من احساس تنهایی یمکنم من با همه ادمای روی زمین فرق دارم خیلی عجیب و غریبم از نظر روحی حتی جالبیش اینه که بار ها و بارها سعی کردم بگم ولی جور درنیومده کسی هم ازم چیزی نمیفهمه من دیگه بریدم دارم میمیرم توروخدا به دادم برسید امسال کنکور دارم رشتم تجربیه ولی سال داره تموم میشه من لای کتابم باز نکردم مثل جنازه متحرک دارم زندگی میکنم  با کسی نیستم تنهای تنها بهم بگید چجوری این زندگی نکبت بارو ادامه بدم؟؟؟ توروخدا بهم بگید

 28. siavashysiavash Says:

  منم دوست دارم خودکشی کنم راستش این طرز دید ماست که فکر میکنیم ما با بقیه فرق داریم البته که داریم از لحاظ هوشی حسمی و این بد نیست خیلی خوب است شما انگیزه ایی برای زندگی کردن ندارید فکر کنم و نترس ما همه می میریم پس بگذار تا زمان هست تلاش کنیم تا زندگی کنیم اگر نشد ان وقت

 29. mahash Says:

  سلام ب دوستان عزیز

 30. mahash Says:

  سلام ب دوستان عزیزمن داستان زندگی همه رو خوندو ب مشکلات بعضیاشون ک واقعا خندم میگیره البته ناراحت نشیدهاااا.اول ک کیمیا خانم عزیز ی نفر ک ۶ سال بات باشه ب این راحتیا ولت نمیکنه درضمن تو ک تنها نیستی ک بخای خودکشی کنی تو مسول احساسات ی پسری اگ واقعا دوسش داری باید واسش این فک رارو از ذهنت دور کنی شد؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟منم ی دنیا مشکل دارم ۱۶ سالمه ۱۰۰۰۰۰۰بار همین فکرا ب سرم میزنه اگ تا الان زندم منم مسول احساساته ی بنده خدام.پدرم فوت کرد مامانم بعد۴سال ازدواج کرد البته جوون بودهااا منم ب گفته ی طرفم اومدم خونه ی مادربزرگم اخ خدا ک هیچ خوشی بمن نداد حداقل اگ پسربودم میرفتم کارگری میکردم و نمیزاشتم مامانم ازدواج  کنه الانم مامانم با ابجی کوچیکمو چند هفتست ندیدم طرفم نمیزاره برم پیششون البته شوهرمامانمم خوب بود اما بیخیال………خلاصه منم پایبند یکی دیگم  ک اگ ازش جداشم با این دنیا بای بایمه.الانم داشتم ب خودکشی فک میکردم ک اومدم تو سایت منتظر نظراتتون هستم .فعلا بای

 31. بنیامین Says:

  سلام خدمت همه گی
  اگه زندگی آدم جهنم هم باشه بلاخره یک روز تموم میشه ولی دیار باقی که همیشه هست
  خودکشی کردن=در جهنم بودن تا همیشه بدون انتها

 32. darya Says:

  salam. man 24 salame. foghe lisans daram o az nazare ejtemaio zaheri hich moshkeli nadram vali ye baba daram ke kheili bad delo gire, kheili mahdoodam mikone.hamishe baese khejalatam jelo baghie mishe.bazi vaghta k ba doostam mikham beram biroon nemizare o kotakam mizane. kheili khasteam az sharayetam.delam mikhad khodamo bokosham

 33. Sh Says:

  سلام
  اقا من دانشجو پزشکی هسم
  بعد به خاطر حرف بابام اومدماین رشته
  الان ۴-۵ ساله دارم میخونم
  ولی سال ٢ هستم
  همش عقب افتادن
  همش التماس
  به خاطر چیزی که نیس
  خلاصه این ترم گفتم میشینم مثه ادم درس میخونم
  و واقعا هم خوندم
  ولی
  دارم نتیجه هامو یکی یکی میبینم
  اصلا پاس هم بشم(که نمیشم) اصلا نتیجه زحمتامو نمیبینم
  میدونید خسسه شدم
  فکر اینده و اینا هم هستم
  ولی خستمه دیگه
  دیگه حوصله ندارم
  یه راه میخام که صورتو خراب کنه و زود و بدون دردم باشه
  جدا از نصیحت و این حرفا راه حل میخام
  مچکر میشم

 34. م مثل ماه Says:

  به نظر من خودکشی کردن کار اشتباهی نیست
  من مرگ رو دوست دارم و میخوام بهش برسم واقعا عاشق مرگم و ازش فرار نمیکنم
  چرا اینقدر وابسته ی این دنیا باشم که همش اذیتم میکنه و مخصوصا این جسم که هر روز باعث میشه درد بکشم و عذابم میده واقعا ازش خسته شدم و میخوام ازش فرار کنم و آزاد بشم
  از وقتی که خودمو شناختم بقیه برام تصمیم گرفتن چی کار کنم کجا برم چی بپوشم چی بگم و…
  زندگیم رو دادم دست شما هر کاری که خواستید باهاش کردید حداقل بذارید مرگم رو خودم انتخاب کنم که باورم بشه که انسانم و اختیار و اراده دارم
  یه ذره هم شده با مرگ مهربون تر باشید چرا زندگی کردن شیرین و دوست داشتنیه اما مرگ زشت و ترسناکه ؟
  چرا در مورد چیزی که نمیدونیم قضاوت میکنیم ؟

  و نترسیم از مرگ
  مرگ پایان کبوتر نیست
  مرگ در آب و هوای خوش اندیشه نشیمن دارد
  مرگ مسئول قشنگی پر شاپرک است

  میخوام وقتی که پاییز اومد
  مثل یه برگ سقوط کنم
  (^_^)و با یه لبخند ناپدید بشم

  مهسا.م
  ۲۲ ساله

 35. sara Says:

  سلام
  به نظر اونایی که به خودکشی فکر نمی کنن اینایی که شماها می گید واسه خودکشی نه تنها کافی نیست مسخره هم هس اونا می گن خودکشی یعنی فرار از مشکلات بجای حل کردنشون خودکشی یعنی پاک کردن صورت مسئله اما من معتقدم مرگ تنها انتخابیه که ما داریم و بعلاوه تنها اتفاقه پایانیه که واسه همه ما می افته منم تنهام منم بی کسم وقتی به دکتر گفتم گفت بچت بدون تو چیکار میکنه واسه اون وجود من برا بچم مهم بود نه خودم من ۲۰۰تا پراپرانولولل خوردم موفقم شده بودم آخه یکی خورده بود وجواب داده بود فقط اشتباهم این بود که موقعی خوردم عصبانی بودم خیلی…بهمین خاطر به شوهره گفتم به خواهره هم اس دادم مواظب پسرم باشه یک ماه تموم به شیشه این قرص تو کابینت نگاه کرده بودم و حالا تصمیم بزرگ رو گرفته بودم راستش تا وقتی قرصا رو نخورده بودم گویا نه کسی براش مهم بود نه باور میکرد البته به خاطر اهمیت ندادن اونا نبود که اینکاررو کردم راستش منم بریدم خیلی وقته که بریدم وهرروز تو اینتر نت دنبال یه راه راحت و مطمئن میگردم از دار میترسم بخصوص اگه نشه با قرص ودارو راحت ترم بخصوص که دفعه قبل دوروز بیهوش بودم واصلا چیزی یادم نیس اینبار ۳۰۰ تا شب می خورم نه نامه ای می نویسم ونه خداحافظی می کنم چون اگه مهم بودم مادرم اقلا نمیذاشت تا اینجا جلو برم برق نگاش وقتی خونریزی معده کرده بودم هنوز یادمه خیلی نامرده باشه مام خدایی داریم بهر حال امیدوارم همتون موفق باشید منم راهنمایی کنید اگه راه بهتری بنظرتون رسید تا آخر امسال به خودم وقت دادم بعدش پرواز

 36. ali Says:

  دوستان عزیز سلام،من همسر کسی هستم که میخواست خودکشی کنه با داشتن یه دختر ۳ ساله واقعا لحظه خیلی بدی بود که فهمیدم قرص خورده وفکر میکنم خودکشی فقط و فقط مال انسانهای خیلی خیلی ضعیفه ونه از سر شجاعت همه انسانها بدون استثنا مشکل دارند اگر قرار بود همه با ضعف با مشکلها برخورد کنند که الان کره زمین فقط شامل چند هزار شاید هم کمتر انسان بود
  به همه عزیزان میخوام بگم داشتن مشکل از لحاظی شاید نعمت هم باشه هنر انسان شجاع حل مشکل نه فرار از آن با کمی صبر و حوصله و فکر به نکات مثبت یعنی نیمه پر لیوان دیدن میتوان برای خود و اطرافیان همیشه مفید بود و در نهایت آرزوی شادی و داشتن افکاری مثبت برای همه مردم کره زمین را دارم.

 37. زهــــــــرا Says:

  سلام به همگی من زهرا هستم ۱۸سالمه کامنتای خیلیاتون و خوندم اما ازبین اونایی که خوندم هیچ کدوم زندگیشون مثل من نبود من خیلی بدبختم پدر و مادر عادی ای دارم شغل پدرم آزاده و یه زندگی نرمال نه خیلی پولدار نه فقیر من از سن ۱۲ سالگی شروع کردم به رابطه با پسرا خیلی زود دل میبستم و همیشه هم شکست میخوردم شیش هفتایی دوست داشتم تا ۱۶سالگیم که توبه کردم از بس ازاین و اون شکست خورده بودم دیگه خاستم تنها باشم اما بعد از یک سال تنهایی باحامد آشناشدم وبعدازچندوقت عاشقش شدم خیلی دوسش دارم تاحد مرگ اونم خیلی من و دوست داره و میدونم که بیشتراز هرچیز تو دنیا منو میخاد حامد چندروز پیش منو به مادرش معرفی کرد و مامانش بامامانم حرف زد و اومد خونمون واسه خاستگاری همه چیز جور بود اما داداشم راضی نبود و همین باعث شد که مامانم جواب رد بده چندبار دیگه هم خاستگاری کردن مامانم دیگه راضی شد و بهم گفت که جواب مثبت میده و به داداشم مربوط نیست اما دیشب که مامان حامد زنگ زد اون درکمال ناباوری من جواب رد داد فقطم بخاطر داداشم چون اون گفته بود اگه قبول کنید من ازخونه میرم منم به خاهرم گفتم که به مامانم بگه میخام خودکشی کنم ولی مامانم گفته بوداین هیچ کاری نمیکنه میترسه…حالا میخام بهش ثابت کنم که نمیترسم اما فقط میخام واسه چند روز یا چندساعت برم تو کما یا بیهوش بشم نمیخام بمیرم چون باید قبلش با عشقم ازدواج کنم و انتقام این همه بدبختی و ازمامانم بگیرم امروز ساعت شیش صبح تو نت خوندم که اگه چندتا قرص ژلوفن و باهم بخورید باعث میشه برید تو کما منم ۱۴تا خوردم و خابیدم ولی اصلاااااا هیچ اصری نکرد حتی حالمم بهم نخورد خاهش میکنم یه قرصی بهم معرفی کنید که بتونه این کارو واسم بکنه وگرنه عشقم و از دست میدم و مجبورم واقعا خودکشی کنم….

 38. maryam Says:

  سلام.دختری هستم ۲۴ ساله.ق.قصد خودکشی دارم..الان مدت طولانی ست که به این موضوع فکر میکنم.در سن ۱۷ سالگی پدرم را از دست دادم.بعد از اون مشکلات مادی و روحی زیادی کشیدم.۳ فرزندیم.خواهرم ازدواج کرد و زندگی خوبی داره خیلیم منو دوس داره و از هر لحاظ کمکم میکنه.برادرم هم دانشجوس.و آینده ی روشنی داره.مادرم هم زن خوبیس و تنها ناراحتیش منم..بیشتر ازین نمیخام سبب ناراحتی خونوادم شم..کاملا افسرده ام و سببی برای زندگی نمیبینم.از لحاظ قیافه و تحصیلات هیچ ایرادی ندارم حتی چهره ی خیلی زیبایی دارم.چندوقت پیش نامزدیم به هم خورد.خیلی دوسش داشتم اون هم منو.ولی نامردی کرد.الان هم دوریشو نمیتونم تحمل کنم.شاید خندتون میگیره.ولی در شهری که من زندگی میکنم بزرگترین ایراد به هم خوردن نامزدی ست.دختری نیستم که این بلا سرم بیاد.مادرم هم شب و روزش گریه شده.من تصمیمو گرفتم .لطفا کمکم کنید که چهجوری میتونم در عرض زمان کوتاه به زندگیم خاتمه دهم.یه راه حل و روش نشونم بدین.مرسی

 39. Abbas Says:

  ye ahang hast ke mige

  javan tar az javoni nojavon bodam
  ye toqse mehrabono khosh zabon bodam
  hamishe labkhand qesmati az man bod

  ama alan hichkom az una namonde
  kheyli dos daram k khodamo baqiyaro rahat konam
  ama nemidonam chtori
  mikham jori khodamo baqiyaro rahat konam
  ke hadeqal faqt khodam be hale khodam geryam begire
  alan am nemidonam daram chi minvisam harchi ke to qalbame ro nevshtam
  be omide rozi ke hamamon be un chizi ke mikhayam bersim
  yeroz qalbemon ehsase sangini nakone
  bye

 40. nilu Says:

  خیلی غم انگیزه که کسایی اینجا کامنت گذاشتن که الآن دیگه ممکنه بین ما نباشن. مشکلات می گذرن. من یه موقعی شبانه روز به خودکشی فکر می کردم ولی الآن حتی از فکر کردن به اون تصمیمم هم خندم می گیره. گذر زمان همه چیزو عوض می کنه فقط امید داشته باشید مشکل شما هم مثل من تموم می شه. همتون رو می بوسم

 41. وحید Says:

  سلام مرسی که با این مطلبت با من حرف زدی
  اما ایکاش پیش من بودی میدیدی مشکلات من رو
  مشکلات کاری داشتم لیسانس رو گرفتم خانواده ام با اصرار و زور باعث شدن که عقد کنم
  مشکلات کاریم کم نشد بیشتر شد مادر زنم شد دشمن من حالا در سن ۲۸ سالگی از زندگی و دنیا سیر شدم
  شاید خنده دار باشه تو لپ تاپم مشکلاتم و چیزهایی رو که دوست داشتم داشته باشم رو نوشتم اخرش هم وصیت نامه نوشتم حالامنتظر یه خبر یا یه تلفن هستم مطلبت رو خوندم زیبا بود اما فقط برای من زیبا بود و گریه اور چون که دیگه حس خوبی ندارم چند روزی میشه دارم کلنجار میرم
  برای خاموش کردن خودم اما نمیدونم مادر و پدرمه فعلا نگه داشتنم اما من به یه نخ وصلم
  اگه سرتون رو درد اوردم حلالم کنید
  یا حق

 42. بدبخت Says:

  میشه منم بیام

 43. مجید Says:

  پیامبر میگه نسبت این دنیا به آخرت مثل رحم مادر هست به این دنیا پس اونایی که خود کشی میکنن اگه در رحم مادر خوب تغذیه نشن به صورت عقب افتاده به دنیا میان
  اونوقته که بدبختیت تازه شروع میشه

 44. ث Says:

  خود کشی یعنی نا امیدی از رحمت خدا
  و نتیجه ی اون عذاب همیشگی در آخرته
  به خداوند رحمان و رحیم امیدوار باشید

 45. amir hseyn Says:

  این همه ادم کامنت گذاشتن راه واسه خودکشی خواستن اناهیچکس حتی جوابی نداد ی راه بگید بابا چقد موعظه میکنید مبکنید منی ک اومدم اینجا ینی از همه چیم گذاشتم فقط ی راه حل میخوام اومد

 46. فرزاد Says:

  به گرداگرد من یک پیله غم ، من از این پیله بایستی رها شم
  می خوام بشکافم این قنداق تنگ رو ، که هم پرواز با پروانه باشم
  که هم پرواز با پروانه باشم
  توی آبی پاک آسمونها ، اگه جایی برای موندنم نیست
  پس این شوق پریدن از کجاهاست ، که فکر دیگری توی سرم نیست
  که فکر دیگری توی سرم نیست
  زمین کهنه این بیمار خسته ، دیگه جایی برای موندنم نیست
  برای پیکر فرسوده من ، پناهی غیر از این خسته تنم نیست
  پناهی غیر از آغوش خودم نیست
  شهید ننگ بازی ها نبودی ، اگه لبها و دلها یکصدا بود
  اسیر پیله سازی ها نبودیم ، اگه همبستگی تن پوش ما بود
  از این بیگانگی باید حذر کرد ، که تنهایی بجز راه بلا نیست
  برای فوج مرغای مهاجر ، ستیز و زندگی از هم جدا نیست
  ستیز و زندگی از هم جدا نیست

 47. فرزاد Says:

  غصه اگه پیرم کنه

  غم اگه زنجیرم کنه

  دست بزرگ آسمون

  اگه زمین گیرم کنه

  میمونم و می دونم

  بازم یه روز می تونم

  تو رو به دست بیارم

  تو باغ شب دوباره

  میتونم از ستاره

  یه باغچه گل بکارم

  ***

  شب و دیوار برج در بسته

  با صد تا دیو کمر بسته

  اگر چه میخوان هلاک ما

  نمی میره عشق پاک ما !

  نمیمونه درد تنهایی

  نمیمونه این جدایی !

 48. yassaman Says:

  سلام بچه ها من همه اینارو خوندم و باید بگم که خودکشی اصلا راه مناسبی برای فرار از مشکلات نیست…من خودم سه دفه خودکشی کردم با تیغ هر بار خیلی ازم خون رفته اما میترسم…از اون دنیا میترسم
  با خودکشی کسی راحت نشده
  اون دنیا بدتر میشین
  خودکشی علاوه بر اینکه گناه کبیره داره باعث میشه اطرافیان مثه مامانو بابا افسردگدگی بگیرن و یا اینقد گریه کنن و عذاب بکشن ک خودشونم از این دنیا برن
  نکنین دوستان من خواهش میکنم اینکارو نکنین
  اون دنیا شرمنده ی خدا میشین
  و بدبختی هاتون نه تنها تموم نمیشه بلکه شروع میشه
  خدا خودش بهتر میدونه زمان مرگ بنده هاش کی هست
  شما با این کار تو کار خدا دخالت میکنین
  من خودم واقعا پشیمونم از اینکه خودکشی کردم
  دوستان ازتون خواهش میکنم احساسی فکر نکنین
  منطقی باشین
  با مشکلاتتون کنار بیاین
  دنیا که به اخر نرسیده
  هر مشکلی بالاخره یه واه حلی داره
  عزیزانم یکم به فکر خانوادتون و اونایی ک دوستون دارن باشین

 49. mehdi Says:

  با سلام به همه دوستانم و تشکر از مطالب همه.من شاید نوشتم طولانی باشه اما فکر کنم حتما به خوندنش بیارزه.
  من لیسانسمو از دانشگاه سراسری تموم کردم و خدمت سربازی رفتم اومدم.خودم شدیدا تصمیم دارم خودکشی کنم چون واقعا زندگی رو دوس ندارم.البته من هفت ساله که می خوام خود کشی کنم.اما دوس دارم تجربه چند سالمو که چرا انسانها می خوان خودکشی کنند رو بهتون بگم.تا حالا از زندگی لذت بردین؟؟؟!! من خودم با ورزش خیلی حال می کنم با گوش دادن موسیقی با پیاده روی و بعضی چیزای دیگه.من معتقدم ماها بازیچه ایم بازیچه ی بعضی قدرتمندا.به ما تو مدرسه چی یاد می دن؟؟ایا یاد دادن به تفاوت هااحترام بذاریم؟همدیگرو مسخره نکنیم؟ما ها انسانیم نیاز به کار داریم نیاز به شادی دختر پسر داریم کاری ندارم پسری یا دختر که این مطبو می خونی اما ازت یه سوال دارم هم جنس های خودتو که خوب میشناسی درسته؟؟!!ایا همشون مثله همن؟؟بعضیاشون حسودن بعضیا خسیسن بعضیا حساسن و… با همدیگه فرق دارن درسته؟؟؟چون خیلی با دوستات معاشرت داشتی خوب میشناسی اما راجع به جنسه مخالفم اینجوریه؟؟یا وقتی شکست می خوریم می گیم همشون مثله همن؟؟چون تو ایران انسانها فقط وابسته می شن کاری به این ندارن با هم باب هستن یا نه؟؟؟من خودم تا الان موفق به دوست دختر داشتن نشدم به نا به دلایلی.و اینکه هیچ موقع دوست داشتن خانواده و دوستاتون رو از یاد نبرید.انسانها اگه کارهایی رو که ازش لذت می برن انجام بدن هم موفق می شن هم همیشه شاد.سعی کنید کم حرفی و حساس بودن رو بذارین کنار.همیشه به دلیل اینکه چرا دارم خودکشی می کنم فکر کنید.در واقع روی مسئله را طرح کنید بعد راجع به جواب فکر کنید مثلا خودکشی می کنم چون خوشگل نیستم چون مرفه نیستم چون مریضی خاصی دارم چون خیانت دیدم چون…بعد پیدا کرن جواب راحت می شه.به نظر من ادم هایی که می خوان خودکشی کنن یه سرو گردن از هر لحاظ از ادم های معمولی بالاترن فقط استعداداشون شکوفا نشده.شاید نیاز به توجه بیشتر دارن شاید باید یه شغل مربوطه به دوس داشتنشون داشتن شاید… من خودم موقعیتم جوریه که همه دوس داشتن جای من بودن اما خودم کاملا ناراضیم چون من هم مثله شماافسرده ام از دیده خودم مشکلاتم واقعا زیاده.خیلی چیزا تو تصمیم شما تاثیر میذاره شما بی تقصیرین تقصیر از جامعه ماست.خیلی دوست داشتم همه چیرو کامل شفاف می کردم و می گفتم اما خیلی طولانی می شد نمی خوندین.امیدوارم هممون به زودی از زندگی لذت ببرید هر کس از من سوال داشت بهش جواب خواهم داد.من خودم ادم مذهبی نیستم اما لحظه خودکشی به این فکر کنید پدر مادر چقدر زحمت بزرگ کردن شمارو به عهده گرفتن؟و انسان هایی از نفس کشیدن شما لذت می برند چه زود از جنگیدن دست برداشتید؟؟فقط بخاطر کمبود عاطفه؟؟نمی تونید یه کاری انجام بدین که مفید باشه و از اون کار لذت ببرین؟؟

 50. مارتا Says:

  سلام دوستان همه تو زندگیشون مشکل دارن ریز و درشت ولی بیاین هممون ایمانمون به اون خدایی باشه که ما رو آفریده بیاین به خاطر عشق و علاقمون به خدا از خودمون مشکلاتمون بگذریم و اینم بدونیم که هر چه قدر مشکلاتمون بزرگ باشن خدامون بزرگتره.همه ی شما ها رو به خدای خوبم که تنها و بزرگترین دلیل برای بودنم هست می سپارم که خودش مواظبتون باشه

 51. بیژن Says:

  سلام بچه ها
  زندگی بعضی مواقع خیلی سخته
  میگم تو اون دنیا می شه بشینی یه گوشه کتاب بخونی؟!
  شوخی نمی کنم به خدا اون دنیا اصلا چه جوریه.یعنی مای بدبخت باید بریم جهنم؟ آخه چرا؟ این عدالت خداست؟ من تو این دنیا بدبخت بودم همش دوست داشتم تنها باشم وکتاب بخونم و از مردم فرار کنم
  الان ۳۲ سالمه شما هنوز بچه اید امید داشته باشید شاید حل شد ولی من کارم تمومه

 52. خسته Says:

  سلام منم مثل همه دنبال یه راه ساده برا خود کشی م.
  چند تا سوال دارم.
  آیا با قرص کلونازپام میشه تموم کرد؟
  با دیازپام چی؟
  البته با قرص برنج میشه اما اون خیلی زجر آوره .
  میخوام بی سرو صدا بخوابمو دیگه هیچوقت چشام وا نشه
  تو رو خدا جواب سوالامو بدین زود زود.

 53. Hadi Says:

  سلام
  ببخشید یه کم رک میگم.ولی کسی که میخواد خودکشی کنه نمیاد اینجا دو ساعت دنبال ره چاره باشه ویا راه بدون درد پیدا کنه.شما همتون به زندگی امیدوارین حالابه هر دلیلی .یکی اعتقاد یکی مسؤلیت .کاری به گناه این کار ندارم.ولی بدونین نیمه ی پرلیوان هم وجود داره که امثال من وشما چون خودمونو عاجز میدونیم اونو نمیبینیم.اون دنیا هم باشه واستون حلوا خیرات نکردن.حداقل نشون بدین عاجز نیستین.نشون بدین از همه قویترین .نشون بدین عرضه ولیاقتتون بیشتر از اوناییه که یه لحظه هم به خودکشی فک نمیکنن ودارن به افکار شما میخندن.زندگی کنید واز اونا بهتر باشید .چون واقعا میتونید بهتر از اونا باشید چون شما جرات فکر کردن به مرگ رو هم دارید ولی اونا ندارن.من خودکشی نمیکنم چون از من بی عرضه تراش و از من زشتراش واز من بی لیاقت تراش زندن.روی همشونو کم میکنم.

 54. Hadi Says:

  اون مطلب بالا رو نمی دونم کی نوشته ولی هرکی که هستی ازت دنیا دنیا ممنونم که واسه جوونای مملکتت ارزش قایلی.کاش مسیولای این مملکتم یه همچین وقتی داشتن که به درد دل این ملت می رسیدن .این همه جوون چرا باید از زندگی سیر بشن؟نکنه میخوان بگن خوشی زده زیر دلشون!؟ تمام کسایی که باعث وبانی این وضعن رو میسپرم دست خدا.

 55. hich Says:

  منم الان ذارم به خودکشی فک میکنم روش حلق اویز.

 56. پارسا Says:

  من چهارده سالمه همین ماه میرم پانزده سالگی …
  افسرده شدم چون با یک دختر دوست شدم …
  امروز دارم خود کشی میکنم
  خود کشی از نظر من بهترین راه …
  برام دعا کنید …
  بای ;(

 57. جنگجوی درون Says:

  سلام به همه ی دوستای خوبی که پیام گذاشتن،کاش می شد همگی یه روز قرار میذاشتیم یه جایی مثلا پارک،بعد به صورت گروهی حرفامونو میزدیم و حرفای همو میشنیدیم و راهکار پیدا میکردیم.
  به ادمین عزیز باید بگم که شما خیلی مثبت نگر و گل و بلبل جواب میدین،آدم وقتی به جایی میرسه که زندگیش داره تموم میشه حال و حوصله ی نصیحت و حرفا و شعارای صورتی رو نداره(با عرض پوزش البته)

  من فقط یه چیزی بگم و تمام:
  به این فکر کنیم که هر لحظه که بخوایم میتونیم زندگیمونو تموم کنیم،به امروز به شکل یه وقت اضافه نگاه کنیم(مثل فوتبال)تیممون میدونه که یک هیچ عقبه و هر لحظه ممکنه سوت پایان بخوره و ببازه ولی اون چند دقیقه ی زمان اضافه رو با جون و دل بازی میکنه ،چرا؟ چون فک میکنه هنوزم شاید بشه یه کارایی کرد،ما که باختیم پس بذار همه جوره مایه بذاریم ، هرچه بادا باد.
  زندگی هم همینه،هر لحظه دلت خواست میتونی نباشی و دیگه راه برگشت مسدوده شرمنده، ولی الان که تمومش نکردی:
  امروزو زندگی کن، واسه ی خودت!!!

  یه طوری باش که هر کس ازت پرسید کجایی؟ بگی اینجا،پرسید ساعت چنده؟ بگی همین ثانیه ای که توش هستم.!

 58. negar Says:

  سلام.منم دنبال یه راهه قطعی واسه مرگ میگردم

 59. negar Says:

  مطالب همتون رو خوندم دوستان ولی همتون چیزایی رو دارین که هیچکدوم رو من ندارم که دلخوشش باشم.خیلی داغونم.قبل از سال جدید خواستم کار رو تموم کنم ولی نخواستم عید رو واسه خانوادم سیاه کنم.امروز هم مه سیزده بدر بود و تموم شد و اصمیم دارم فرداشب کاره خودم رو تموم کنم.واسم دعا کنین.

 60. Amir Says:

  دیدم که تمت دوستان یک مشکلی دارند
  اما از نظر من این مشکلات دلایل جالبی برای خودکشی نیستند
  بنده امیر ۱۸ سالمه
  اوی سن سه سالگی بچه طلاقی شدم
  توی ۱۲ سالگی سیگاری
  توی ۱۵ سالگی تنها و آواره دنبال کار
  به لطف مادرم العان بنده زنده ام
  سال پیش با اور دوز سنگین اکستازی اقدام به خودکشی کردم
  اما به طرز جالبی نجات پیدا کردم
  بار ها اقدام به دار زدن خودم کردم اما دوستانم مانع اینکار سدند
  العان دقیقا وظعیت بهتری دارم
  و از شما ممنون که به فکر اینطور جوانها هستید
  …..

 61. M Says:

  من ۳۲ سالمه
  بیمارم
  بیکارم
  مجردم
  بی پولم
  خونه و ماشین ندارم
  هیچ کس هم دوستم نداره
  یعنی مرده و زنده ام فرقی نمی کنه
  خانواده مزخرفی دارم
  هشت بار خودکشی ناموفق داشتم آخرین بارش دیشب بود که لوله بخاری رو کندم همه روزنه ها رو پر کردم که هیچ منفذ ورود هوایی نباشه
  بخاری رو زیاد کردم در رو بستم
  به شدت هوا گرم شد ولی باز هم صبح از خواب بیدار شدم!
  به این نتیجه رسیدم که گاز هم من رو نمی گیره
  گاز گرفتگی شرایط خاصی داره آیا!؟؟؟

 62. s.b Says:

  سلام
  من خانم ۲۶ساله هستم دانشجوی تخصص پزشکی
  همیشه سربراه و درس خون و ساده بودم خیلی ساده عاشق یه پسری شدم ک هیچی نداشت اما میگفت قد دنیا دوستم داره منم گفتم پول مهم نیست،مهم عشق و وفاداریه،بعد ازدواج عروسی که واسم نگرفت خرجیشو من میدادم پول تو جیبش میذاشتم واسش ماشین خریدم و هزار کار دیگه
  آخرش چی دیدم خیانت!!!!
  خیلی حرفه من ازخونوادم جدا شدم و بخاطر مخالفتشون بااین اقا تنها موندم اون اما اینقد مرد نیود ک کارهای کثیفشو تموم کنه
  حالا فقط غصه مادرم ک عمرشو پای من گذاشته مانع خودکشیمه
  فقط و فقط غصه میخورم ک اگه اینو بشنوه دق میکنه و منونمیبخشه
  خودکشی شجاعت میخواد

 63. شبح زندانی Says:

  سلام به همه .
  من ۱۸ سال دارم و خیلی از زندگی ناامید هستم به نظر من سریع ترین راه خودکشی اینه که با یه اسلحه کلت خودتو راحت کنی من اگر دووم نیاوردم با اسلحه کار خودمو تموم میکنم .

 64. nimaaaaaaa Says:

  سلام به همه، من چن ساله قصد خودکشی دارم اما همیشه یه حسی جلومو گرفته یه حسی که همش بهم گفته اینکارو نکن شاید اوضاع بهتر بشه شاید اون دنیا از این دنیام بدتر باشه، اگه این دو دلیم نبود فک کنم الان پنج سالی میشد که رفته بودم اون دنیا ، شنیدم خدا قد تحمل ادما بهشون مشکلات میده اما در مورد من اینجوری نبوده من تحملشو ندارم و نداشتم، من ۲۴ سالمه بیست و چهار ساله که مامان بابام هر روز دعوا میکنن بخدا اغراق نمیکنم اما روزی نبوده که اینا دعوا نکنن حتی توو عیدام دعوا میکنن بخاطر رفتار اینا من همیشه توو خودم بودم از مردم فرار میکردم و میکنم همیشه منزوی بودم، به لطف مامان بابام همه جوری مشکلی دارم، همیشه زود از کوره در میرم حوصله هیشکی رو ندارم، حتی هیچ آرزویی هم ندارم فقط دلم میخواد بمیرم ، از وقتی چشممو باز کردم فقط جنگ و دعوا دیدم، نه عشقی دیدم نه محبتی نه گذشتی نه هیچی که نشون بده ما خانواده ایم مثلا، بخاطر دعواهای اینا من و داداشام هم رابطه خوبی باهم دیگه نداریم ، همیشه باهم قهر بودیم یا توو سر و کله هم میزدیم، خلاصه من واقعا چیز مثبتی توو این زندگی نمیبینم حتی دلم نمیخواد ازدواجم کنم چون میدونم با این چیزی که خانوادم از من ساختن، ازدواج یعنی بدبخت کردن یه نفر دیگه، خلاصه از همه چی بریدم ، چن روزیه تصمیم گرفتم با یه خورده پولی که پس انداز کردم برم یه شهر دیگه و هیچوقتم برنگردم توو این خراب شده، اما هرجوری فکر میکنم میبینم خودکشی از همش بهتره

 65. negar Says:

  سلام من هنوزم زندم، راهه من واسه خودکشی پریدن از طبقه هفتم ساختمونه،همیشه از بچگیم از ارتفاع میترسیدم ولی الان چندوقته هرچی از پایین به بالا یا از بالا به پایین نگاه میکنم اصلا نمیترسم،انگارنه انگار فقط تنها چیزی که منو از خودکشی یه کم عقب میکشه گریه های خواهرمه بعداز مرگ من،وقتی به چهره ی زجر کشیدش نگاه میکنم دلم میلرزه،چرا آدما باید به اینجا برسن به این پوچی به گرفتن همچین تصمیمی،چرا ماها که اومدیم اینجا و این پیامارو نوشتیم؟ چرا بعضی ها توی خوشی میغلتن و ماها اینطور ناامید،کجاست عدالت خدا؟؟؟

 66. مرگ تدریجی Says:

  سلام.من دختری ۲۰ ساله هستم.۱۵ فروردین ب اصرار خونوادم با پسری ک هم دانشگاهیمه و ب خواستگاریم اومده بود عقد کردم. خیلی عذاب کشیدم… من دختری هستم رویا پردازو خیال باف….الان حس میکنم ک دیگ دنیا و آرزوهام همه چیم تباه شده چون علاقه ای ب پسره هم ندارم و چون وضع مالیشون خوب نیس ک بتونه منو ب آرزوهام ب زندگی ک میخواستم برسونه.خیلی مایوس شدم.. …زندگیم هیچوقت اونجوری ک میخواستم نشد. همیشه شکست خوردم تو تحصیل تو ازدواج.ک خونوادمم تو این شکستا بی تاثیر نبودن.فکر بی آبرو شدن و زندگی بدتره بعدش نمیذاره ب سمت طلاق برم با اینکه هنوز دوشیزه هستم.اما این وضعم نمیتونم تحمل کنم مشکلات مالی جهیزیه و خونه. هم عذابم میده.فقط میخوام راحت شم از این دنیا چون ادامه هم بدم همش شکسته همش شکست! فقط ی راه آسون واس خودکشی یا زندگی نباتی

 67. گناه م چیست Says:

  سلام از بچگی بدلیل خجالتی بودن موردازار و اذیت بودم تا اینجا مشکلی نیس .بزرگ تر که شدم این خجالتی بودن به یک بیماری روانی اجتماع گریزی وار ناتوانی در ارتباط با دیگران منجر شد تا اینجا هم قابل تحمل…اما وقتی تو دانشگاه به همکلاسم علاقه مند شدم ولی بدلیل این بیماری هیچوقت باهاش صحبت نکردم اون هم متوجه این علاقه شده بود از رفتارش هم نشون میداد که از من خوشش میاد اما من بدبخت که نمیتونستم حتی یه سلام بهش بگم…شاید بگید چرا؟ یه ی بیمار اجتماع گریز که هیچ وقت درک نخواهد شد زندگی سراسر اظطراب آشفتگی بدون لذت اما عاشق زندگیم میدونی بدترین چیز تو دنیا چیه ، اینه که کسی رو دوست داشته باشی و اونم دوست داشته باشه ولی نتونی بهش چیزی بگی ای دریغ از سر اسوده یک شب.

 68. Yasaman Says:

  سلام من یاسمنم هیچ وقت به طور جدی قصد خودکشی نداشتم ولی توی مدرسمون یه دختره هست که واقعا قصد خودکشی داره و میخواد رگشو بزنه خواهش میکنم بهم بگین من چی کار میتونم بکنم؟من با اون دختر دوستم.لطفا راهنمایی کنید من چی بهش بگم که منصرف بشه؟اگه اون خودشو بکشه من تا آخر عمرم با احساس گناه زندگی میکنم .اون واقعا مصممه که رگشو بزنه.من باید چی کار کنم؟؟؟

 69. atenaaaaaa Says:

  اصلا حوصله ندارم از مشکلاتم بگم فقط بگم یکبار خودکشی ناموفق داشتم که بعدشم پشیمون شدم آقا شاید خنده دار باشه اما من قبل از پریودام وحشتناک میل خودکشیم زیاد میشه مهندسم و دستم تو جیب خودمه گاهی خیلی شادم اما قبل اون قضسه یکی دیگه میشم.
  کاااااااشکی ی انجمن بود فقط ماها جمع میشدیم باهم حرف میزدیم هرسری ک زندگیای بعضیا رو میخونم حالم بهتر میشه
  راستی ب نظر من خدا و آخرتی وجود نداره یا اگرم خذدایی باشه اونقدر ناعادله کبعضیارو مث من و تو انقدر ناامید ول کرده بعضیارم تو بهترین شرایط

 70. mohammad Says:

  ازت التماس میکنم مدیر سایت که این ایمیل منومنتشر کن تا با کسایی که اینجا هستن بتونم یه جوری پیدا شون کنم…التماست میکنم…تورو به هر چی میپرستی…..:
  mohammad.pj21@gmail.com

 71. Admin Says:

  عزیز جان امکانش نیست متاسفانه باعث قطع ارتباط همه ما به سایت میشه.
  مجوز ما در همین حده

 72. amir Says:

  سلام من میخوام یه جوری خود کشی کنم که نمیرم راهی هست؟

 73. ramin Says:

  مردن خوبه یه راه اسون و بدون درد بزارین که در دسترس باشه .بگید قرص …از کجا تهیه کنم ؟جهنمش و جواب دادن به خداش هم با من

 74. asal Says:

  ﻫﺮ ﻛﺪﻭﻡ اﺯ ﺷﻤﺎ ﻳﻪ ﺭاﻩ ﺣﻠﻲ ﻫﺴﺖ اﻣﺎ ﻭاﺳﻪ ﻣﻦ ﻧﻴﺴﺖ و ﻣﺮﮒ ﺗﻨﻬﺎ ﺭاﺡ ﺣﻠﺸﻪ

  ﺗﻮ ﺭﻭ ﺧﺪا ﻫﺮ ﻛﻲ ﺭاﻩ ﺣﻞ ﺧﻮﺑﻲ ﺩاﺭﻩ ﺑﮕﻪ

  ﺑﮕﻴد ﺑﭽﻪ ﻫﺎ….

  ﻣﻦ ﻋﺎﺷﻖ ﭘﺴﺮ ﺧﺎﻟﻢ ﺑﻮﺩﻡ….ﺩﻳﻮﻭﻧﺶ ﺑﻮﺩﻡ….ﻫﻪ……اﻣﺎ اﻭﻥ……….

  ﻓﻘﻄ ﻣﺮﺭﺭﺭﺭﺭﺭﺭﮒ

 75. دریا 20ساله Says:

  سلام من تو زندگیم مثله همه مشکلاتی داشتم خیلیم دوس دارم بمیرم…..پدرومادر خیلی خیلی خوبی دارم اونا عاشقه منن حتی خواهر و برادرمم همینطور ولی با اینکه خوبن ولی منو درک نمیکنن دیروز یه اتفاقی برام افتاد که الان حالم بد میشه وقتی یادم میاد ولی خوب هیچکیو نداشتم که بهش بگم دختری نیستم که اهل این قرتی بازیا باشم که دوس پسرو اینا داشته باشم حتی دوستای خودمم نتونستم بهشون بکم آخه اونا هروقت ناراحتن یا کاری دارن با من حرف میزنن ولی وقتی من نیازشون دارم نیستن………هی دیشب مغزم داشت میترکید میخاستم منفجر بشم مطمعنم اکه یکی بود که باهاش راحت بودمو حرفامو میزدم خیلی سبک میشدم اهله مشاوره هم نیستم……اصلن من اهله چی هستم فقط میتونم برم دانشگاهو بیام خونه ………خواستگارم خیلی دارم ولی اصلن نه حوصله ازدواجو دارم نه اینکه مامان بابام راضی میشن من از پیششون برم ….تقصیر خودمم هست بخاطر اینکه زیادی محبت میکنم ……..باورتون نمیشه منو ببینید میگین چ دختره خوش اخلاقه خوبو مهربونی ولی خو تو تنهایی های خودم همش غمگینم دلیلشم اینه که میگم ماکه همه میخاییم بمیریم دیکه زندگی واسه چی…….امن خودکشیو دوست دارم بخصوص اون بخشیش که همه برام گریه میکنن ولی خوب زیر اعتقاداتم نمیتونم بزنم میترسم خودکشی کنم من که شانس ندارم برم اون دنیا اون موقع آرزوی اینجا رو کنم…….فقط میگم خدا خودت کمکم کن و همیشه پیشم بمونو هیچوقت تنهام نزار….البته دیشب منو تنها گذاشت خیلی بد بود وضعیتم البته دارم سعی میکنم فراموش کنم ولی یهو یادم میاد حالم گرفته میشه……….من حوصله تو اینترنت اومدنم ندارم ولی الان برای اولین بار تو عمرم دارم حرفه دلمو اینجا مینویسم …..احساس میکنم خیلی سبک تر شدم مرسی ……..

 76. Elham Says:

  سلام
  دوستان حرفاتونوخوندم خیلی مشتاقم ببینم از این جمع کی خودشو کشته واقعن. چون من خودمم اشتیاق ب زندگی ندارمدهمش خابم.چیزی نمیخورم و رابطه جنسی هم ندارم. تنها هستم. توی کار و رابطه عاطفی هم خیلی شکست خورده م.تمام کتابایروانشناسی حفظمبه مذهبم اعتقاد ندارم و نخاهم داشت موعظه هم نکنید زندکی قشنگه نیمه پر لیوانو ببین لطفن

 77. mohammad Says:

  اگه کسی مثل من تصمیم جدی برای خودکشی داره بهم ایمیل بزنه…خواهش میکنم..با هم فکر کنیم ببینیم چی کار کنیم یا میمونیم یا میریم..خواهش میکنم ازتون من به کمک یکی مثل خودم نیاز دارم….مدیر سایت ازت خواهش میکنم التماست میکنم منتشر کن این کامنتو
  mohammad.pj21@gmail.com

 78. mohammad Says:

  سلام.کاش میشد با کسایی که کامنت گذاشتن اینجا یه جوری باهاشون حرف میزدم.اگه ما که حالمون خوب نیس هممون و فقط ما همو درک میکنیم میتونستیم باهم حرف بزنیم.ک اینترنتو گشتم ولی هیچ جا مثل اینجا پیدا نکردم کسایی مثل خودمو…۳ ماهه هر شبم عذابه دیگه نمیتونم…هر لحظه زندگی واسم عذابه و دارم زجر میکشم…بعد میام میبینم تو همین مدت چند تا کامنت گذاشتن بعضیا و کسایی مثل من هستن تو این شهر….مدیر لطفا منتشر کن کامنتمو….
  mohammad.pj21@gmail.com

 79. دریا 20ساله Says:

  سلام این هفته میخام گندی که هفته قبل زدمو جبران کنم برام ویژه دعا کنید….مرسی رفیقای واقعیم اگه جبرانش نکردم دیگههیچی برام مهم نیست هیچی……..

 80. mohammad Says:

  چرا هییشکی نیست که تصمیمشو گرفته باشه…چرا هیشکی نیست مثل من …خسته شدم…تورو خدا فقط یکی پیدا شه…میخوام خودکشی کنم هر چی زودتر….ولی نمیدونم چطوری…
  mohammad.pj21@gmail.com

 81. کیا Says:

  همه ی مطلب و همه ی نظرا رو خوندم.
  من نوزده سالمه. علامه حلی درس خوندم. و هر چیزی که میخواستمو داشتم و تو بهترین مدرسه درس میخوندم. از لحاظ مذهبی معتقد بودم. نمازمو میخوندم. روزه م رو میگرفتم. تا سال کنکور شد. احتمال میرفت دو رقمی شم. ده روز مونده به کنکور پدرم مرد. کنکورمو خراب شد. شدم دو هزار. سنجش هم گند بالا آورد و حق یه سری خورده شد و نتونستم تو رشته و دانشگاهی که میخواستم قبول شم. الان نه ماهه میرم جایی که هم از رشته م حالم به هم میخوره هم از دانشگاهه هم از آدماش. دوستامو دیگه نمیبینم و تمام فانتزی هایی که داشتم خراب شدن. میشد هر روز دختری که دوسش داشتم رو ببینم تو شریف تا این وضع که فاجعه ای که هر روز دارم. خیلی فکر کردم که چرا اینجوری شد. درسامو افتادم نصفشو ترم اول. آروم آروم ضعیف شدم. سردردای بی دلیل گرفتم. سرم بیخود گیج میرفت. حالت تهوع داشتم. دستام درد میکرد. خوابم نمیبرد شبا. رو پوستم لکه های عجیب اومد. رفتم دکتر. تشخیص سرطان دادن. از اون موقع دارم شیمی درمانی میکنم ولی هنوز موهام نریخته که کسایی که باهاشون در ارتباطم بفهمن. هنوز هیچ کس غیر مادرم و خواهرم نمیدونن. خیلی فکر میکنم که چرا اینجوری شد. ولی الان طرف صحبتم با اوناس که حرف از خدا و پیغمبر میزنن و آخرت. خب آدم یواش یواش شروع میکنه به شک کردن. دیگه نمازمو نخوندم. روزه م نخواهم گرفت. همه چیز کشک شده به نظرم. انگار هیچ چیزی قانون مشخصی نداره تو این دنیا.انگار خدایی نیست. انگار ول شده باشیم همه. اگرم خدایی باشه من ازش متنفرم. مادرم میگه داره امتحانمون میکنه. ولی من میگم مرده شور خودشو امتحانشو باهم ببره که قیمتش از دست دادن پدرم و رویاهام و زندگی م بود.
  شیش ماهه دارم به طور جدی به خودکشی فکر میکنم.و واقعن هیچ چیزی برای از دست دادن ندارم. هیچکس درکم نمیکنه. آبروم هم برام مهم نیست. بمیرم پی کارم. آبرو میخوام چیکار؟ میدونم که اگه بمیرم مادرم دق میکنه و معلوم نیست خواهرم چه بلایی سرش میاد ولی مادرم باید فکر این چیزا رو قبل از به دنیا آوردن من میکرد. هیچ وقت بهم توجه نکردن. هیچ وقت درکم نکردن. هیچ وقت برام پدی و مادری نکردن. اگه میخواین بچه دار شین تورو خدا برین پدری و مادری یاد بگیرین. پدری و مادری بلدی میخواد. الکی نیست. اگه بمیرم دوستام ناراحت میشن. همین. و بعد یکی دو هفته کلن یادشون میره. اون دختره هم که بخشی از فانتزی هام بود رفته با یه پسر دیگه تو شریف رو هم ریخته. اینه که دیگه تموم م. دیگه هیچ کاری ندارم. میخوام برم. واقعن بسه م ه.

 82. saba Says:

  سلام من ۱۶ سالمه خیلی خستم بابام معتاده مامانمم که نبودنش بهتر از همه چیزه دوبار تاحالا خودکشی کردم اما متاسفانه نجاتم دادن من از خدا چیزی نمیخوام جز اینکه این امانتو که بهم داده ازم بگیه خستتتتتتتتتتتتتتم

 83. saba Says:

  بودن من تو این دنیا اضافیه واسه همتون ارزوی خوشبختی میکنم من تا ی ساعت دیگه کارم تمومه امیدوارم همتون همیشه شاد باشید خداحافظ همتون

 84. Emad Says:

  slm be hame.
  manam yeki hastam mese baghie dustani ke comend gozashtan
  shekaste eshghi, moshkele ravani,mali, va chanta moshkele dg daram.
  kheyli delam mikhad tamumesh konam
  sabeghesho ham daram vali hichvaght movafagh nashodam
  shayad be khatere hamun ye zare eteghadi bashe ke be akherat daram.
  lotfan komak konin.
  alan 6mahe ke asabe dorosti nadaram.sari asabani misham.

 85. bahar Says:

  سلام.من ۱۸ سالمه از ۷ سالگی تا الان تو زندگیم هیچی جز درد نداشتم همه میگن پول خوشبختی میاره ولی همش چرته دلم میخواد بمیرم چون دیگه هیچی برام مهم نیست همه کامنتا رو خوندم خوش به حال اونایی که کارو تموم کردن

 86. mohammad Says:

  تورو خدا اگه کسی تصمیم به خودکشی داره به من ایمیل بزنه…من میخوام زودتر تمومش کنم دیگه نمیتونم…کسی مثل من نیست؟یه همسفر؟تورو خدا یکی بهم ایمیل بزنه اگه اونم مثل من تصمیمش جدیه
  mohammad.pj21@gmail.com

 87. زهرا Says:

  دختریم ۱۵ساله ی مدتهبا پسری اشنا شدم ک یک سال از من بزرگتره و خیلی دوستش دارم اونم همینطور ادعا میکرد ولی چندشب پیش زد زیر همه چیز دوستی عشق علاقه من خیلی بهش اعتماد داشتم طوری ک ی عالمه عکس از من داره من فکر اینکه باهام کات کنه رو نداشتم الان تهدیدم میکنه ک عکسا مو پخش میکنه فقط کافیه ی کلمه از این حرفا ب گوش پدرم برسه اونوقته ک …
  میخوام خودکشی کنم با قرص ,قرص راحت و در دسترس معرفی کنید لطفا بهم ازتون خواهش میکنم ی قرصی ک ۱درصد هم احتمال برگشت نداشته باشه .

 88. Elham Says:

  آهااای دوستانمممم الهامم… چ وقت پیش کامنت گذاشته بودم… پسر دخترای نازنین.. دست نگه دارید.یه لحظه.من از عمق بدبختی دارم صداتون میزتم پس خواهشن گوش کنید… تممشکلات تموم نشدنی اند و انتها ندارند درسته..زندگی مفهومش با رنج امیخته است نه شادی درسته ..‌ درساه ناگهانی بیعدالتی ها سمت ما هجوم میارتذ ..تموم خستگیهاتونو میفهمم.صداتونو میشنوم. من درکتون میکنم من دوستتون دارم تو هرشرایطی و تو هرسنی هستید میتونم ببینمتون و بفهممتون… خاهش میکنم دست نگه دارید نه بخاطر خدا نه بخاطر خانوادتون نه نامزد نه عشقتون بخاطر طر اینکه این فرصت ناقابل زیستنو از خودتون نگیرید اگه قراره دنیایی بعد مرگ نباشه و شما تبدیل ب نوع دیگر انرژی هستی بشید پس تروخدددا فکر کنید شجاع باشید شجاع باشید هیچ ادمی کامل نیست.مشکلاتو قبول کنید ‌‌‌صبا محمد کیاااااا با شمامم. خاهش میکنم قوی باشید خاهشمیکنم چند روز فقط تحمل کنید . چند روز فقط ب ذهنتون اجازه فکر کردن ب هیچ چیزرو ندید عین یک ادم منگول بشیدک هیچ چیزو نمیفعمهمه خاهش میکتم فقط چند روز…

 89. Elham Says:

  شما هر جای دنیا باشید تک تکتون برای من مهم هستید و من دوستتون دارم و میدونم چقدر زجر کشیدید. .. چراغ احساسو خاموش کنید. ب هیچ چیز فکر نکنید ..ب خودتو اجازه نفس کشیدن بدید… دنبال راه حل نباشید.. الان در وضعیت تصمیم گیری نیستید…خاهش میکنم شما که نمیدونید چه سرنوشتی بعدها در انتظارتونه ..بودن بیمارایی ک قطع امید شده ازشون اما موووندن…بودن کسایی ک بدترین خیانتهارو دیدن اما موندن ..بودن کسایی ک در نهایت فقر و بدبختی اند اما بعدها با یه حرکت ثروتمند سدن بودن کسایی ک خانوادشونو یکجا تو تصادف از دست دلدن من همرو دیدم با چشمام ک میگم… تروخدا شما دراینوضعیت تصمیم نگیرید من شمارو دوست دارم هر کسی هستید هر کجای ایرانید درکتون میکنم… به خودتنو یکبار دیگه مهلت بدید فقط یکبار…

 90. mah Says:

  هیچ انگیزه ای برای زندگی ندارم. از کارم هم متنفرم

 91. زیبا Says:

  سلام. ممنون از مطالب ارزندتون، راهنمایی خوبی بود. امروز خبر خودکشی دوستی بهم رسید که خیلی نگران و ناراحتم کرد. خوشبختانه خطر رفع شد و نجات پیدا کرد(البته نمیدونم از دیدگاه خودشم نجات یافته است یا جلوی نجاتشو گرفتن!) دوستی که گفتم از نظر سنی از من خیلی کوچکتره و زیبا و شاغله و با کسی که دوستش داشته ازدواج کرده. اما با این وجود کدوم مشکل تونسته این همه رو از نظر اون دور کنه و نسبت بهشون بیتوجه بشه و در نهایت باعث بشه دست به خودکشی بزنه! دوستان من ، مشکلات به اندازه شما شجاع و قدرتمند نیستن . کاری که اون همه مشکلات با اون همه قدرتشون نتونستن انجامش بدند نابودی شما بوده. پس چرا شجاعتمون رو برای کشتن خودمون به کار بگیریم در حالی که میتونیم قدرتمون رو برای از بین بردن مشکلاتمون یا حداقل کنار اومدن با بعضیهاشون نشون بدیم!
  اینجا اومدم تا بدونم چه رفتاری باید با کسی که احساساتش تیر خلاص رو بهش شلیک کرده، داشته باشم! وجود دوستم برام ارزشمنده، همونطور که وجود شما برای خیلیها ارزشمنده و شاید شما از احساسات درونی اونها بیخبرین! همه ما یه انگیزه لازم داریم برای ادامه زندگی، شاید اون پیدا کردن یه دوست قدیمی باشه و یا تحصیل ، سفر، یاد گرفتن یه ساز ، نقاشی کردن! تا به حال شده کف دستاتونو رنگی کنین! نگار جون شما هم فکر خودکشی رو بنداز برای هفته آینده عزیزم .

 92. مـــــهــــدی Says:

  سلام بچه ها تا نصف کامنت هار حداقل خوندم…..

  بیشتر شما ها بخاطر جنس مخالف و عشق وعاشقی میخواین خودکشی کنین که این نشون دهنده کوته فکر بودن شماست…..و همون بهتر که خودکشی کنین…

  طبیعت به اینگونه افراد نیازی نداره
  طبق نظریه(انتخاب طبیعی

  شاید الان با خودتون بگین این درد نداره و خوبشبخته!!!!اگ درد و بد بختی به این که آدم عاشق بشه از این حرفا خدا رو شکر خوشبختیم……

  جدا از شوخی تمام ما هایی ک داریم زندگی میکنیم زجر میکشیم…درسته. و محکومیم ک تا پایان عمر دنیوی مون زجر بکشیم!!!مطمین باشین خودکشی باعث میشه از جهانی گند به جهانی گند تر برین…..

  تو جامعه ما مد شده الان خود کشی…بنظر من برین خودکشی کنین بهتره

  )

  خب اگ دنبال راهی بدون برگشت هستین بهترین راه خودکشی قرص برنج هست….پس اونایی ک تیغ میزنن بدونن اصولا اکثر تون نمی میرین……اما با قرص برنج راحت میتونین خودتون رو خلاص کنین!!

  ا

 93. Elham Says:

  ..زببا دوست من ممنون از سخنان ارزشمندت‌.من معتقدم ما نیازمند تغذیه روحمون هستیم وقتی خسته اید از همه چیز ووقتی دل شکسته و بیپولید وقتی بیمارید وقتی عشقتون ترکتون کرده وقتی پدر مادر باهاتون نمیسازن وقتی تنهایی ب مرز جنون کش‌وندتون اینجا آغاز راه
  .دوستان نازنیم شما مجبور نیستید توی این شرایط سخت تصمیم بگیرید . نباید هم تصمیم بگیرید. بعضی وقت ها باید سوار کشتی زندگی بعنوان مسافر شد و فقط مناظر و سواحل و موجها رو ب نظاره نشست. و سکان رو داد دست یک کاپیتان معتمد دوستانم ایران کشوری ک قدمت داره تاریخش حالا توی افسردگی رتبه اولرو داره. ما هنوز به یه چیزایی معتقدیم مگه نه؟! اگه زندگی دستی دستی مارو ب سمت نابودی سوق میده بیاید مبارزه فنون مبارزه رو یاد بگیریم.زندگی کردن و زیستن یک علم و روش هست. مردن رو همه بلدن. بیاید دست از یادگرفتن برنداریم. مشکلات مسلما مارو نخواهند کشت ..پس ما چرا پیشدستی کنیم تو چه میدونی چه فردایی درانتظارته..بچه ها به تعداد هممون راه هست برای زندگی. یاد خدارو فراموش نکنید_ دوستتون دارم. ه.

 94. Elham Says:

  دوستان شماره هاتونو بذارید بریم تلگرام گروهی صحبت کنیم البته با اجازه مدیریت محترم سایت ذ

 95. sanyoxsan Says:

  سلام من مطالب همه دوستان رو خوندم
  نمیخوام قضاوت کنم به نظرم هرکس حق داره برا زندگیش و حتی مردنش خودش تصمیم بگیره ولی میخوام یه تجربه از خودم براتون بگم شاید دست از مردن بردارید
  اینم بگم من بدبختی هایی که داشتم هیچ کس نداشته الانم به تازگی یه بیماری سختی گرفتم که به لطف خدا تا چند ساله دیگه فلج کامل میشم
  من مرگ رو تجربه کردم خیلی چیز سختیه من زیر آوار بودم حدود ۱۵ دقیقه که بعدا نمردم و اومدن نجاتم دادن
  دوستان مردن خیلی سخته خیلی سخت زندگی فیلم هندی نیست که کارگردان بهش کات بده وقتی داری اخرین نفس ها رو میکشی یه ترس عجیب میاد سراغت که هیچ وقت تجربش نکردی خواهش میکنم دست از این حرفا بردارید شما نمیدونید مرگ چقدر سخته من تازه خودکشی نمیکردم من مونده بودم زیر آوار ، گناه هم نکرده بودم دوستان خواهش میکنم ازتون به مرگ فکر نکنید من الانم که به یادش می افتم گریم میگیره باورکنید خیلی سخته و چیز دیگه من وقتی زیر آوار بود یه جمله گفتم که نجاتم داد : یا غیاث المستغثیین

 96. علی رضا Says:

  من دیگه واقعا از این دنیا خسته شدم اخرش میمیریم و میریم جهنم پس چرا زود تر نر یم من دیگه خسته شدم و میخوام خود کشی کنم و

 97. zahra Says:

  من واقعا از زندگی خستم تو زندگیم چیزی کم ندارم اما نمیتونم حس درونی و ب زبون بیارم .مثلا مامام بابام دعوا میکنن واقعا اعصابم خورد میشه نمیدونم چیکار کنم

 98. zahra Says:

  اگ شماره میارید منم بزارم؟

 99. 3t Says:

  سلام من دختری ۲۰ ساله هستم متاهل.
  من حدود سه ماه پیش دست به خودکشی زدم و رگ خودمو با تیغ زدم . نمی دونم کارم درست بوده یا غلط فقط می خواستم به همسرم ثابت کنم که دوسش دارم و نتیجه این کار اصلا برام مهم نبود . یه اشتباه خیلی مسخره باعث شد تا شوهرم به من بدبین بشه امیدوارم دوباره بهم اطمینان کنه همین…

 100. ساسان Says:

  سلام به دوستای گلم
  بچه ها تورو خدا این کارارو نکنید عاقبت نداره من تجربه کردم
  بعد از خودکشی وقتی نجات پیدا میکنی دیگه نمیتونی تو چشمای مادرت یا عزیزت نگاه کنی
  نکن بچه جووووون

 101. ی مرده Says:

  هرچی تو زندگیم کشیده مال بی غیرتاس ولی خسته شدم

 102. گندم Says:

  سلام من موردم با همه شما ها فرق داره چون من و عمه هام با هم تصمیم گرفتیم خودکشی کنیم داریم تحقیق میکنیم که بهترین نوع این کار رو انجام بدیم که حتما موفق بشیم من ۱۸سالمه وعمه هام۳۰و۲۷ساله هستیم

 103. Mehdi Says:

  سی و دو سالمه مدتهاست به علت تنهایی و عدم ارتباط گیری با
  بیرون و کار قصد خودکشی دارم هنوز جراتشو پیدا نکردم:(
  امشبم میخواستم تمومش کنم ولی بازم جرات نکردم شمارمه اگه میتونه کسی کمکم کنه

 104. نكش و نمير Says:

  با سلام
  به جای خودکشی روش زندگیتونو بکشین و یک زندگی جدید خلق کنین به جای خیابون برین تو جنگل دنیا جای زیباییست باید بروید و ببینید که ارزش زندگی کردن در این دنیا خیلی زیاده فقط شما دچار سکون شدید یعنی گیر افتادین خودتونو رها کنین من کردم خیلی جواب داد الان میخوام تا ۱۲۰ سالگی برم کوه وجنگل و دشت و غار و صفا کنم انسان برای زندگی در آپارتمان خلق نشده است به اصل برگردید.

 105. پری Says:

  علت حرام بودن خودکش اینه که هر کدوم از ما برای هدفی افریده شدیم و
  اگه خود کشی کنیم از رسیدن به هدف باز می مونیم پس خدا ما را نمی بخشه

 106. پری Says:

  اونایی که بیمارنند و به خاطر بیماریشون نا امیدنن سوره ی حمد رو بخونند پیامبر خدا صلی الله علیه وآله وسلم به جابر فرمود: ای جابر! آیا بهترین سوره را که خدا در قرآن نازل کرده به تو یاد دهم؟ جابر گفت: بلی پدر و مادرم فدای تو باد آن را به من بیاموز.

  پیامبر سوره حمد را به جابر آموخت و فرمود: ای جابر آیا صفت و عظمت این سوره را برای تو بگویم؟ جابر گفت: بله پدر و مادرم فدای تو باد آن را بیاموز.

  حضرت فرمود: سوره حمد هر مرضی به جز مرگ را شفا می دهد
  از مولا علی علیه السلام نقل شده است:اگر رزق و روزی و ثروت زیادی می خواهی و دوست داری از هر بنده و آزادی بی نیاز باشی و به زودی به آرزوهایت برسی و از غل و غش و حیله در امان باشی؛ پس «فاتحه الکتاب» را بخوان که اسرار عجیبی در ان نهفته است. برای رسیدن به آرزوها و حاجت هایت، این سوره را در پنج نوبت(صبح، ظهر، عصر، مغرب و عشا) ۱۰۰ مرتبه تلاوت کن.

  پس ٱنچه که از عزت و مقام و حرمت می خواهی، به ٱن می رسی، و ٱن عزّتی که هیچ وقت تغییر و با حادثه های زمان کاستی پیدا نمی کند و نیز توفیق و خوشحالی مداوم به تو می رسد و از همه شرها و ناراحتی ها و ضررها در امانی. هیچ وقت تو را گرسنگی و برهنگی و جدایی یار نمی رسد، و هیچ کس به تو برای امر و نهی مسلط نمی شود، و در حفظ الهی هستی و به ٱرزوهایت در زندگی می رسی.پس اگر این ختم را همیشه ادامه دادی، شخصی به عنایت الهی به سوی تو می ٱید و تو را از دیگران بی نیاز می کند.

 107. A.M Says:

  بیشت سالمه.از بچگی چیزی جز دعوا و… ندیدم . مادرم خیلی برام سختی کشیده ولی الان من دیگه نمیتونم به خاطره اخلاقش تحملش کنم. بابامم که یه ادمه احمقه که جز پول هیچی نمیبینه. ارزش پول واسش از بچهاش بیشتره. خسته شدم از همچی.ادمی بودم که همه میخواستن باهام باشن ولی الان دیگه حتی نمیخوام جواب تلفن نزدیکترین کسامو بدم. همه مشکلاتم به خاطره بابامه که اصلا توجه نمیکنه که من چی میخوام.میگه باید فلان رشترو بخونی ولی واسش مهم نیس من اصلا نمیخوام اونو. هرکاری واسش بکنم انگار هیچکاری نکردم.کوچیکترین اشتباهی رو میکنه بزرگترین مشکل. از حرفاش و رفتارش واخلاقش خسته شدم.
  . یک روز تو زندگیم یادم نمیاد که ناراحتی نداشته باشم. جوری رفتار میکنه و حرف میزنه انگار من یه بچه ۱۰سالم و هیچی نمیفهمم. میخواد کسی باشم که نیسم.میگیم بریم یه مشاوره ولی قبول نمیکنه چون فکمیکنه همچیز حالیشه.
  همیشه وقتی به خودکشی فکر میکردم یجوری میترسیدم و استرس میگرفتم ولی الان برام خیلی عجیبه چون دیگه ترسی ندارم. ولی یه چیزی همش نگهم میداره ترس نیست ولی نمیدونمم چیه.
  بدجور دنباله یه راه سادم

 108. Anonymous Says:

  من اکثر کامنت ها رو خوندم بعضی ها اومدن میگن خندم میگیره از بعضی مشکلات،هر مشکلی که پشتش افکار منفی داشته باشه میتونه به خودکشی منجر بشه حتی یه جروبحث ساده هم میتونه علت خودکشی باشه.من به عنوان روانشناس و کسی که خودم هم اقدام به خودکشی داشتم میگم اگه قصد خودکشی داری اول برو پیش روانشناس بعدش اگه قانع نشدی خودکشی کن،اینو کسی میگه خودش خودکشی وحشتناک داشته در یک شب هم رگمو زدم که عصب دستم قطع شده هم ۲۰۰ قرص خوردم و هم گازو باز کردم و هم آمپول خالی زدم به رگم تا قلبم بایسته اما متاسفانه یا خوشبختانه نجات یافتم و اگه ده دقیقه دیر میکردن مرده بودم.حالا میگم هر کس انتخاب داره و آزاده هر مشکلی داری مالی کاری عاطفی اجتماعی روحی اول برو پیش روانشناس اگه راه حل نشون نداد بیا خودکشی کن و در آخر بگم بهترین راه خودکشی که ۱۰۰ درصد آدم میمیره قرص برنج هس که میونین از عطاری ها بگیرین و از روش های دیگه استفاده نکنین برای اطرافیانتون دردناکه.من هر دو راه رو گفتم انتخاب با شماست اما من جای شما بودم روانشناس رو انتخاب میکردم.

 109. یکی Says:

  سلام میدونم همتون حالتون از این دنیا بهم خورده
  ولی یه چیزی خیلی مهمه اونم اینه که ایمانتون رو به خدا از دست ندید که در این صورت کاملا بدبخت خواهیدشد
  خدا وجود داره من صد در صد مطمینم
  کساییکه با مشکل خدارو دروغ فرض میکنید باید بگم شماها از اول ایمانتون قوی نبود
  چون تو این دنیا به سر خیلیا بلاهای بدتر از شما اومده ولی خودکشی هم نکردن
  مشکل ما اینه که همیشه میگیم چرا من؟
  مثلا نمونه ی بارزش امام حسین و اطرافیانشان هست
  اون موقع باید حضرت زینب خودکشی میکرد نه؟
  اون بزرگا مشکلاتی به مراتب دردناک تر از شما داشتن
  درحالیکه اونا بهترین بنده های خدا بودن
  اگه خدا به یکی مشکل داد نگه که خدا عادل نیست
  چرا پس وقت خوشی میگفتین خدا ممنونم خیلی عادلی
  عدالت بستگی به نظر شما نداره چون عدالت با مساوات فرق داره
  اگه شما عدالت را مساوات میدانید که دراینصورت همه ی مان باید روبات بودیم نه آدم
  تا عینا مثل هم بودیم
  لطفا قبل از خودکشی خوب به خدا وآخرت فکر کنید

 110. saeede Says:

  ۲۳سالمه دیگه نمیتونم ادامه بدم. من خواستم از دنیا چیز زیادی نبود, فقط دو ساله ک یکی اومد تو زندگیم فک میکردم میتونم خوشبخت باشم ولی بعد از دوسال وابستگیه شدید میگه من نمیتونم تو رو با تو زندگی کنم ..ولی از گناهش میترسم. ۸ساله افسرده ام
  .دلیل زنده مندنم چیه?

 111. rsm Says:

  دیگه حالم از زندگی به هم میخوره، از نظرم هیچ نکته مثبتی تو زندگی نیست، همه جا بدبختی با هر کینه‌ی باشی بهت خیانت میشه و از همه جا کلی فشار دیگه،خیلی دوست دارم خود کشی کنم و راحت از این جا برم، اونم نه خودکشی با تیغ و اینا، خودکشی با گاز مونوکسید کربن یا همون قاتل پنهان که بهترین راه برای خود کشیه، آدم هیچی نمی فهمه و بیهوش میشه و دیگه تو این دنیای کثیف نیست

 112. Mandana Says:

  سلام… نمیدونم چی بگم همه یه مشکلی داره تو زندگیش که واسش قابل تحمل نیست منم دختری هستم کاملا اجتماعی ۲۳سال دارم و از نظر ظاهرم هیچ عیبو نقصی ندارم و قد بلند و بخاطر همین مادرم شدیدا حسودیه منو میکنهطوری که به زبانش میاره این مسئله رو و نمیزاره تو خونه لباسه نو بپوشم میگه چشه بابات میوفته به تو… نه میزاره تفریحی داشته باشم نه میزاره دوستی داشته باشم هی به بابام دروغ میگه که باهام دعوا کنه… هیچکیو ندارم که باهاش حرف بزنم دیروزم شنیدم که میگن ازش خسته شدیم زود بدیم به یکی که دیگه بره از حونه… ولی واقعا من بدی بهشون نکردم… فقط میخوام خودکشی کنم فقط میخوام برم از این دنیا… اونقد محدودم که حتی نمیتونم برم باشگاه یا برم پیشه دوستام از بچگی هم فقط با کتکای مامانم بزرگ شدم… زندگیو واسم جهنم کردن خدا لعنت کنه اینجور مادرارو
  یکی بهم بگه راهه چارم چیه….

 113. mahdi Says:

  ای کاش بذرم توی این لحظه ی اخر ذر اتاق رو باز میکرد.الان تیغ تو دستمه هنوز دودلم !بزنم یا وصل شم به روی جدیدی اززندگی؟ دلخوشی هست بهم بگی ؟؟ نه !! به خدااین عدالت نیست حقه من اززندگی این نبود….

 114. fani Says:

  سلام من ۱۹ سال دارم ۱۳ مرداد ۹۴ اقدام به خودکشی کردم ناموفق…دلایلش بماند تو دفترچه یاداشتم الان همرو نوشتم…..اونروز دستمو گرفتم تیغ هم برداشتم هرجارگ دیدم رو دستم تیغ کشیدم….خون زیادی ازم رفته بود ولی ب موقع رسوندنم بیمارستان ساعن ۲ شب….مسول اتاق عمل تو حالت خواب بیداری دستامو بخیع زد خیلی از جاهاشم ناجور بخیه زد به طوری ک گزشته اضافه خرکی اورده….۳۴ تا بخیه خورد دستام دکترا گفتن خیلی شانس اوردی شاهرگتو زده بودی….اطرافیانم مسخرم میکنمم پدر و مادرم براشون مهم نیس…امروز خودمو حلق اویز میکنم فک کنم ۲۵ یا ۲۶ خرداد باشه…دیگه هیچی برام مهم نیس….الان ساعت ۶ صبحه همه خوابیدن….از قلاب پنکه ی طناب اویزون کردم…….پدرم ساعت ۷ و نیم میره سرکار…ساعت ۸ باتون خدافظی میکنم

 115. زهرا Says:

  سلام من زهرام ۲۰روزه که تازه ۱۷سالم تموم شده دختری ام قد بلند چ تپل مپل سه ساله که به افسردگی شدید مبتلام تا الان سه بار رگمو زدم یه بارم قرص خوردم که راهی بیمارستان شدم هر بار اونی که دوسش داشتم با حرفاش باعث شد که به فکر برگشت بیوفتم پدر و مادرم به تازگی جدا شدن خپاهرم ازدواج کرده خودم یه نامزدی نا موفق داشتم پدرمم ازدواج مجدد کرده و منم از روی بی پناهی اومدم پیشش
  کسی منو نمیفهمه خودمم به خاطر مشکلات مالی و روحی مجبور به ترک تحصیل شدم هنوز ۱ماه از خودکشی قبلیم نگذشته میخوام بمیرم هر بار یه اتفاقی مانع میشه همه منو فط موقع منافعشون میخوان الانم به تازگس با پسر زن بابام نامزد کردم ولی دلم پیش بکی دیگس همون که از مرگ نجاتم داد هر روز بدتر میشم مبخوام ٬۷تا قرص سرترالین و ۱۰تا سیتالوپرام بخورم بنظرتون میمیرم؟؟؟

Leave a Reply

Time limit is exhausted. Please reload the CAPTCHA.

Coffee Time!warm greetingsYuWT3P6466WT3P6569WT3P6542WT3P6425Proud LonelinessIt's complicatedMithlond