| Mobile | RSS

غذاهای ایرانی

خرداد ۳۰ام, ۱۳۸۹ | No Comments | Posted in فرهنگ و هنر

انواع غذا در ایران

 

در ایران امروز شما می توانید انواع غذاها را بیابید : ‌از غذاهای مخصوص ایرانیان مانند انواع چلو کباب ، ‌غذاها ی غربی مانند پیتزا ، ‌همبرگر و… تا انواع غذاهای چینی .
نان و برنج دو ماده غذایی اصلی ایرانیان را تشکیل می دهد که آنها را با انواع دیگر مواد غذایی مانند گوشت ، ‌سبزیجات و لبنیات مصرف می کنند . نان های ایرانی به لحاظ نوع پخت و نوع مواد مورد استفاده بسیار متنوع می باشند و ازلحاظ مزه از بهترین نان های دنیا به حساب می آیند . اگر چه انواع نان هایی که به روش غربی پخت می شوند در ایران وجو د دارد ، اما بسیاری از ایرانیان ترجیح می دهند که از نان های سنتی خود مانند بربری ،‌ سنگک ، ‌لواش و تافتون استفاده کنند .

 

برنج از دیگر مواد اصلی غذایی ایرنیان است که آن را به روش خاص خود پخت می نمایند . برنجی که به روش ایرانی پخت می شود چلو نام دارد که آنرا با انواع کباب ها (چلو کباب ) و انواع خورشت ها ( چلو خورشت ) مصرف می کنند . کباب از غذاهای سنتی ایرانیان است که انواع مختلفی دارد . کباب برگ قطعات پهن و نازک گوشت گوساله یا بره است که مانند دیگر کباب ها مستقیماً روی آتش ذغال پخته می شود . کباب کوبیده از گوشت چرخ کرده بره و جوجه کباب از گوشت مرغ و جوجه مهیا می گردد. چلو کباب معمولا ً همراه با نوعی پودر ترشی به نام سماق ، ‌سبزیجات و گوجه فرنگی کباب شده مصرف می گردد .
خورشت نیز از غذاهای معمول خانواده های ایرانی است که انواع مختلف دارد مانند خورشت قورمه سبزی که با استفاده ا زگوشت ،‌ سبزیجات ، ‌پیاز و ادویه جات تهیه می شود .
آب گوشت از غذاهای سنتی ایرانیان است که در تمام نقاط ایران به خصوص در استانهای آذربایجان غربی و شرقی و اردبیل رواج دارد . در این نوع از غذا ، ‌گوشت بره به همراه حبوبات ،‌ پیاز و آب به مدت ۴ تا ۵ ساعت به آرامی پخته می شود .
از غذاهای سنتی ایرانی می توان از انواع مختلف آش نام برد که می توان آن را نوعی سوپ غلیظ دانست . این غذا به مناسبت های مختلف خانوادگی یا مذهبی در ایران پخته می شود . آش شله قلمکار ،‌ آش رشته ، ‌آش شله زرد و آش کشک از انواع معروف آش های ایرانی هستند .
در استانهای مختلف ایران انواع غذاهای مختلف طبخ می شود . دراستانهای ساحلی شمال و جنوب انواع غذاهای دریایی رواج دارد . ماهی سفید ،‌ ماهی آزاد و کپور از غذاهای بسیار خوشمزه دریای خزر به حساب می آیند . ماهی شیر ، ‌حلوا وسنگ سر از غذاهای مرغوب مردم سواحل جنوب به حساب می آیند .
ایرانیان همچنین در طبخ انواع شیرینی و کلوچه مهارت زیادی دارند . در بسیاری از شیرینی های سنتی ایرانی ، ‌از پسته ، ‌بادام و فندق و نیز از میوه جات خشک شده استفاده می شود . استانها ی یزد ،‌ کرمان ، ‌و تبریز از مراکز مهم شیرینی پزی سنتی ایرانی به حساب می آیند . باقلوا شیرینی معروف یزد ، کلومپه کلوچه معروف کرمان ، سوهان و گز از شیرینی های خوشمزه قم و اصفهان وکلو چه های فومن و لاهیجان دراستان گیلان در میان ایرانیان از محبوبیت خاصی برخوردار هستند.
ایرانیان همچنین درساختن انواع نوشیدنی ها مهارت دارند . شربت آلبالو ، ‌شربت پرتقال و شربت توت فرنگی از نوشیدنی های معروف ایرانیان به حساب می آیند .
                               

Leave a Reply 5455 views, 3 so far today |

Leave a Reply

Time limit is exhausted. Please reload the CAPTCHA.

Coffee Time!warm greetingsYuWT3P6466WT3P6569WT3P6542WT3P6425Proud LonelinessIt's complicatedMithlond